صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/12/4 يكشنبه نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی؛ تبیین اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی بشارت آینده ای درخشان برای توسعه فرهنگ کشور است نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بستر توسعه هر جامعه را بحث فرهنگ و یکی از مؤلفه‌های محوری آن کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و بر ضرورت تبیین و ترویج این امر تأکیدکرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی  به‌منظور ارائه گزارش عملکرد وضعیت کتابخانه‌های عمومی و مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان ، با آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در استان  و امام‌جمعه بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

 علی محمد جهانی ضمن تقدیر از حسن نظر و رهنمودهای ارزشمند آیت الله یعقوبی در حوزه کتابخانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی، اظهار داشت: خوشبختانه با وفاق و همدلی مسئولان استان اتفاقات خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی در سطح استان رقم خورده است.

در این دیدار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از حسن نظر و رهنمودهای ارزشمند آیت الله یعقوبی در حوزه کتابخانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی با ارائه گزارشی در حوزه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای و برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی، اظهارداشت: خوشبختانه با وفاق و همدلی مسئولان استان اتفاقات خوبی در زمینه کتاب و کتابخوانی در سطح استان رقم خورده است.

جهانی عنوان کرد: تمام این فعالیت‌ها در راستای رهنمودهای ارزشمند نماینده ولی‌فقیه در استان و همچنین در سایه وفاق و همدلی با  سایر دستگاه های ذیربط انجام شده که ماحصل آن بهره برداری از 21 کتابخانه از سال96 تا پایان امسال می باشد.

وی افزود: پیرو مصوبات اخیر شورای فرهنگ عمومی استان 4 مسابقه کتابخوانی از آذرماه امسال در بین دستگاه های اجرایی استان توسط این این اداره کل برگزارشده که خوشبختانه با استقبال خوبی روبرو شد. اما با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و مباحث فرهنگی  باید اقدامات کنونی تقویت شده و گسترش پیداکند.

آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: از جمله عادت ها و اعتیاد هایی که نه تنها مذموم نیست بلکه ممدوح و گاهی لازم و واجب است، اعتیاد به کتاب و مطالعه و فربه شدن فکر و عقل و قدرت تفکر و تحلیل در انسان است.اعتیاد به کتاب و مطالعه باید فرهنگ شود و از آن حمایت گردد تا به یک امر عمومی و فراگیر در آید.

امام جمعه بجنورد با اشاره به  اینکه تبیین  اهمیت و جایگاه  کتاب و کتابخوانی بشارت آینده ای درخشان برای توسعه فرهنگ کشور است، افزود: بستر توسعه هر جامعه  بحث فرهنگ و یکی از مؤلفه‌های محوری  آن کتاب و کتابخوانی است که نیازمند  نگاه ویژه  مسئولین است.

آیت الله یعقوبی در ادامه با اشاره به اینكه محور رهنمودهای رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بر جوانگرایی استوار است، خاطرنشان كرد: بیانیه گام دوم انقلاب امیدبخش عصری نو و آینده ای درخشان با بهره مندی از توانایی جوانان در پیمودن قله های پیشرفت و اقتدار علمی و نیز مدیریت جهادی این قشر به منظور توسعه هرچه بیشتر ایران اسلامی است که این خواستار تبیین اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در سنین کودکی برای آمادگی و تجهیز جوانان با سلاح علم و قلم است. 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]