صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/11/24 پنجشنبه با درخشش روستاهای زوارم و دشت در ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور؛ نسیم دل انگیز کتابخوانی در روستاهای خراسان شمالی جریان دارد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: در ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور روستای زوارم از شهرستان شیروان بعنوان روستای برگزیده و روستای دشت از شهرستان گرمه بعنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی  از موفقیت و درخشش متوالی روستاهای این استان در ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور خبرداد.

علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی  گفت: در ششمین دوره این جشنواره  روستای زوارم شهرستان شیروان که در دوره گذشته جزو روستاهای شایسته تقدیر بود با تلاش و پشتکار کتابدار کتابخانه عمومی رسالت  و مسئولین این روستا توانست مقام نخست بین ده روستای برگزیده کشور را کسب کند .

جهانی بیان کرد:روستای دشت شهرستان گرمه  که نخستین حضور خود را با حمایت های فرماندار شهرستان  در این جشنواره تجربه میکرد توانست در بین ده روستای شایسته تقدیر قرار بگیرد که امیدواریم در سال های آینده این روستا نیز به واسطه تلاش های کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی و دیگر مسئولین روستا جزو ده روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور انتخاب شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف این جشنواره حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها، و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی است که با مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام شده یا اجرای آن برای سال آینده پیش‌بینی شده است. تلاش برای تأمین بودجه‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار کرد:  انتخاب6 روستای استان جزو ده روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور  طی 5 سال گذشته نشان از اشتیاق فراوان و علاقه مردم استان به کتاب و کتابخوانی دارد  و می بایست همه امکانات را برای توسعه زیرساخت‌‌ها و فضاهای مطالعه در استان بسیج کرد.

جهانی در پایان تأکید کرد: از طرح هایی که باعث ترویج فرهنگ مطالعه می شوند استقبال می کنیم ضمن آنکه بزرگ‌ترین و  مهم‌ترین رسالت کتابخانه‌های عمومی، توسعه مطالعه مفید و فرهنگ کتابخوانی است. یکی از وظایف ما شناسایی و ترغیب و تشویق دوستداران و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی است و لازمه پیشرفت و توسعه فرهنگ ما مشارکت مردم در ترویج کتابخوانی و فضاهای مطالعه و کتابخانه‌های عمومی  است.

گفتنی است؛ روستاهای قلعه خان مانه و سملقان، طبر جاجرم، اسفیدان بجنورد، بزنج اسفراین، ارکان بجنورد و زورام شیروان جزو 10 روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور در این شش دوره بودند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]