صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
1399/5/19 يكشنبه همزمان با سالروز تاسیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس ؛ 43 عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در خراسان شمالی رونمایی شد آیین رونمایی از 43 عنوان کتاب دفاع مقدس که با حضور مسئولان استان خراسان شمالی در محل کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی،  آیین رونمایی از ۴۳ عنوان کتاب دفاع مقدس همزمان با سالروز تاسیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با حضور محمدتقی آریان، مدیرکل دفترامور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ سرهنگ احیا محمد امیری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛ مهدی آریان، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سایر مسولان در محل کتابخانه مرکزی  آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزار شد.
مهدی آریان، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به همه حاضرین که در سنگر فرهنگی کتابخانه حضور یافتند با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه و پیشرفت کشور گفت: مبنای توسعه و پیشرفت هر جامعه ای دانایی، علم محوری و دانش اطلاعت می باشد که سنگ بنای آن مطالعه و اهتمام به کتاب و کتابخوانی است. لذا جامعه برای توسعه، پیشرفت و اعتلای مبانی تمدن، چاره ای جز پناه به کتاب و مطالعه ندارد و در این بین نقش کتابخانه های عمومی در فراهم کردن زمینه های دسترسی آسان افراد جامعه به منابع اطلاعاتی بی بدیل و غیر قابل جایگزین است.


  آریان یکی از راهبردهای اساسی در اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری را مشارکت و همکاری دانست و اظهار کرد: چرا که  همکاری ها و هم افزایی ها به نوعی مشق ایثار به شمار می آید.
وی افزود: در عمل به منویات معظم له بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس فعالیت تحسین برانگیزی در حوزه نشر کتاب داشته و طی سالیان اخیر در حوزه نشر ارزش ها دفاع مقدس از طریق منابع مکتوب گام های ارزشمندی برداشته است. ضمن اینکه  همکاری بسیار قابل توجهی نیز با کتابخانه های عمومی داشته اند و بسیاری از منابع مکتوب خود را جهت استفاده مردم به کتابخانه های عمومی استان اهدا کرده اند.
حادثه دفاع مقدس در طول تاریخ بی نظیر بود
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هم در ادامه این آیین با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: از فداکاری ها، رشادت ها، از خودگذشتگی ها و ایثارگری های رزمندگان و شهدا چهل سال می گذرد و همه ما مدیون تلاش ها و رشادت های این عزیزان هستیم.
احیا محمد امیری، آرامش و امنیت فعلی کشور را مرهون رشادت ها و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: در حال حاضر همه ما وظیفه داریم تا ارزش های دفاع مقدس را به درستی به نسل های آینده منتقل کنیم.


وی، از چاپ ۴۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در خراسان شمالی خبرداد و اظهار کرد: باید در این حوزه بیشتر تلاش کنیم چرا که چاپ کتاب به عنوان یک حرکت ارزشی ماندگار است و می تواند منبعی برای نسل های آینده باشد.
بهره گیری از ظرفیت دستگاه ها برای معرفی ارزش های دفاع مقدس
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی هم در ادامه گفت: ترویج  و اعتلای فرهنگ کتابخوانی بویژه حفظ ونشر آثار ناب دفاع مقدس از وظایف همه دستگاه های اجرایی است.
محمد تقی آریان، از گام های موثر دستگاه های فرهنگی به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و اداره کل کتابخانه های عمومی استان را  در راستای معرفی ارزش های دفاع مقدس و ترویج آن تقدیر و تشکر کرد.


وی، بر بهره گیری از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی استان در راستای معرفی هر چه بهتر ارزش های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های آینده تاکید کرد. 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]