صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
1399/6/6 پنجشنبه همزمان با هفته دولت؛ ساختمان‌ جدید کتابخانه برکت فرهنگ حصار گرمخان به بهره برداری رسید ساختمان جدید کتابخانه عمومی برکت فرهنگ حصار گرمخان شهرستان بجنورد، همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولان استان خراسان شمالی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، آیین افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید کتابخانه برکت فرهنگ حصارگرمخان  شهرستان  بجنورد همزمان با هفته  دولت، با حضور سید محمد پاکمهر، نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی؛ علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛  حسین فرخنده،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان و  دیگر مسئولان شهرستان  و بخش برگزارشد.

 محمدپاکمهر، نماینده مردم ۵ شهرستان استان خراسان شمالی در مراسم افتتاح این کتابخانه  ضمن تسلیت  ایام ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) و همچنین گرامیداشت شهدای هفته ی دولت بیان داشت:شهید رجایی و باهنر دو شخصیتی بودند که عاشق خدمت به مردم و از جنس مردم بودند. صندلی ریاست برای آنها حکم صندلی خدمت به مردم بود و پست و مقام ریاست در آنها اثر سویی نداشت.

پاکمهرعنوان کرد:  با بهره گیری از شاخص های فکری، شخصیتی و رفتاری شهدای  کربلا  و شهیدان رجایی و باهنر و همچنین  ادامه راه  آن ها می توان الگوی مناسبی برای مدیریت و خدمت در آینده داشت.

وی با تقدیر و تشکر از مسئولین فرهنگی در نهاد کتابخانه های عمومی و وزارت  فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه های  متولی فرهنگ  که برای توسعه  فضای مطالعه، کتاب و کتابخوانی قدم های بسیاری را برداشته اند، خاطرنشان کرد:پروژه های  فرهنگی سرمایه جاودانه هستند که در آینده خودشان را نشان می دهند و جوانان و همچنین همه مردم می توانند از برکات این مکانها بهره مند شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان  افزود: خوشبختانه اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی دارای رویکرد فرهنگی هستند و نگاه خاصی به بحث کتابخانه‌ها و کتابخوانی دارند و خواستار  هر گونه مساعدت در زمینه  افزایش بودجه و اعتبار برای توسعه ی فضاهای فرهنگی و کتابخانه ای و همچنین بهبود و ارتقاء سطح حقوق و معیشت کتابداران کتابخانه های عمومی هستیم.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی پیش تر نیز در جلسه مجمع نمایندگان استان با دبیر کل  اعلام  حمایت از نهاد برای تعیین تکلیف بودجه آن و رفع کمبودهای اعتباری نهاد  کرده و نیز  پیشنهاداتی درباره وصول راحت‌تر سهم نیم‌درصد شهرداری‌ها در استان‌های محروم و فاقد درآمد ارائه داده بود.

 علی محمد جهانی،  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در آیین افتتاح این کتابخانه   ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور نماینده  مردم  استان در مجلس و دیگر  مسئولین  بیان کرد: این کتابخانه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ و با زیر بنای ۴۲۰ متر مربع می باشد  که  از سال ۱۳۹۱ عملیات عمرانی آن شروع شد و در سال ۱۳۹۸ با اعتبار نزدیک به پنج میلیارد و پانصد میلیون ریال پایان یافت و  تامین اعتبار آن از محل  تملک دارایی استان و بنیاد برکت تامین شد.

جهانی با اشاره به فضا و جانمایی خوب ساختمان کتابخانه عمومی فرهنگ گفت: از امکانات و قابلیتهای این ساختمان می توان در برنامه های جانبی و همایشهای فرهنگی، امداد و نجات  استفاده  کرد واز  حدود ۲۰۰۰ متر فضای محوطه کتابخانه می توان در آینده با مساعدت شهرداری حصار گرمخان و تامین اعتبار بخشداری در طی سال جاری درختکاری، گلکاری و فضا سازی برای استفاده عمومی مردم انجام داد.

وی افزود: با افتتاح پروژه های کتابخانه ای شهری و روستایی در حوزه شهرستان بجنورد شاخص های کتابخانه ای  ارتقاء چشمگیری  پیدا می کند و در آینده نزدیک با افتتاح و بهره برداری از پروژه ی کتابخانه ای در روستای ارکان و گریوان  که عملیات عمرانی و تجهیز آنها به اتمام رسیده است و همچنین با تامین اعتباری که برای پروژه ی کتابخانه عمومی گلستان شهر شده در آینده ی نزدیک در حوزه شهرستان بجنورد دیگر پروژه  کتابخانه ای نیمه تمام نخواهیم داشت.

 حسین فرخنده،  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این مراسم  گفت: باید بابت افتتاح فضاهای کتابخانه ای بخاطر این رویدادهای خوب فرهنگی به کسانی که در این پروژه ها نقش داشته اند تبریک گفت و از زحمات آنها تقدیر و تشکر کرد چون این مکانهای فرهنگی باعث رشد و نمو استعداد های خوبی در آینده خواهند شد که این استعدادها باعث ایجاد خدمات و توسعه در  این بخش  و در استانمان خواهدشد.

فرخنده  تصریح کرد: با اتمام عملیات عمرانی پروژه های کتابخانه ای در استان سرانه ی فضاهای کتابخانه ای در استان که در گذشته  جایگاه مناسبی نداشت  اکنون به نسبت جمعیت، رشد فوق العاده ای داشته است. و در حال حاضر هم به جهت سخت افزاری و نرم افزاری و اجرای برنامه های فرهنگی شرایط به نسبتا خوبی در کشور داریم.

فرخنده همچنین با اشاره به بهره برداری از پروژه های کتابخانه ای خواستار تامین اعتبار و افزایش بودجه  نهاد کتابخانه های عمومی در مجلس شورای اسلامی برای جذب نیروی کتابدار و همچنین خرید کتاب و تجهیزات کتابخانه ای و تعمیر و نگهداری فضا های کتابخانه ای و افزایش حقوق و مزایای کتابداران و بهبود سطح حقوق و معیشت آنان شد.

گفتنی است؛ در انتهای آیین افتتاح کتابخانه از بخش های مختلف کتابخانه بازدید به عمل آمد و جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بجنورد و حصار گرمخان  با حضور نماینده مردم استان، مسئولین ودیگر اعضا برگزار شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]