صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
1399/1/7 پنجشنبه هر خانه یک کتابخانه؛ مسابقه پویش کتابخوان مجازی استان خراسان شمالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی همزمان با ایام تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل توصیه‌های وزارت بهداشت، از عموم مردم برای پیوستن به این پویش دعوت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، با اشاره به راه‌اندازی پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» گفت: با توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور که با تعطیلی مراکز مختلفی از جمله کتابخانه‌های عمومی همراه شده، مردم به جز موارد ضروری اغلب زمان خود را در خانه سپری می‌کنند. بر این اساس همکاران ما در این اداره کل همزمان با سراسر استان ها پویشی را با عنوان «هر خانه یک کتابخانه» راه‌اندازی کردند.
وی درباره اهداف برگزاری این پویش گفت: اگرچه به دلیل شرایط حاکم بر کشور کتابخانه‌های عمومی به صورت فیزیکی تعطیل هستند، اما فعالیت‌های این مراکز فرهنگی و اجتماعی تنها به فضای فیزیکی کتابخانه‌ها محدود نمی‌شود و کتابداران زیادی، از خانه های خود در فضای مجازی با اعضای کتابخانه ها ارتباط دارند و به انتشار مطالب مفید، برگزاری مسابقه‌های مجازی، معرفی کتاب و ... مشغول هستند. در این جهت راه اندازی پویش «هر خانه یک کتابخانه» می‌تواند کتابخانه را به داخل خانه‌ها ببرد و  این پیشنهاد را مطرح کند که در این ایام به جای مسافرت به شهرهای مختلف که باعث انتقال و گسترش ویروس کرونا به سراسر کشور خواهد شد، در خانه بمانیم و با کتاب به دنیای شگفت‌انگیز دیگری سفر کنیم.
جهانی درباره این طرح توضیح داد: از آنجا که معمولا در میان قفسه‌های کتابخانه‌های شخصی افراد، کتاب‌هایی وجود دارد که فرصت خواندن آنها فراهم نشده، در پویش «هر خانه یک کتابخانه» از همه مردم دعوت می‌کنیم که به سراغ یکی از این کتاب‌ها رفته و با ارسال یک عکس با کتاب مورد نظر، خلاصه‌ای از آنچه که از خواندن این کتاب فراگرفته‌اند را در قالب یک فایل صوتی و یا ویدئویی به آدرس پیام رسان سروش sapp.ir/libboj  یا سایر شهرستان ها با ادرس پیام رسان سروش sapp.ir/beheshti.lib
مانه و سملقان
sapp.ir/yaremehrabanegarmeh
گرمه
sapp.ir/pouyesh.ketabkanmajazi.esfarayen
اسفراین
sapp.ir/hamrahibayaremehraban
جاجرم
sapp.ir/p.m.shirvan
شیروان
ارسال کنند.
مدیرکل  کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی با بیان اینکه مشارکت در این پویش می‌تواند خانه‌نشینی را برای مردم به یک فرصت تبدیل کند، ادامه داد: برای مشارکت در این پویش، با ضبط ویدیو یک دقیقه ای از معرفی کتاب پیشنهادی خود و ارسال فایل آن به یکی از پیام رسان های بالا همراه با ما باشید و از جوایز این پویش که 10 کارت هدیه 100 هزار تومانی است  بهره مند شوید.هنگام ضبط ویدیو در ابتدا حتما نام و نام خانوادگی، سن و شهرستان محل زندگی خود را ذکر کنید. و مشارکت برای تمامی رده های سنی(کودک، نوجوان و بزرگسال) می باشد.
آشتیانی در ادامه به طرح‌های دیگر در دست نهاد برای اجرا در این ایام اشاره کرد و گفت: اقدام دیگری که با همکاری مشترک اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل  و اداره کل فرهنگی نهاد طراحی شده، طرح مسابقه نقاشی با محوریت بیماری و ویروس کرونا برای بچه‌های ۴ تا ۱۲ ساله است تا این عزیزان در این ایام نقاشی‌های خود را با دو محور «خاطرات خود از کرونا» و «دعوت به رعایت نکات بهداشتی» به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.
وی ادامه داد: حرکت دیگری نیز به در سطح همکاران کتابدار ما در سراسر کشور پیش‌بینی و اعلام شده، که هر کتابدار با معرفی یک کتاب در چارچوب ضوابط ارائه شده و انتشار آن در فضای مجازی، به تشویق و ترغیب سایرین به کتابخوانی بپردازد که در ادامه به برترین معرفی ها نیز به قید قرعه جوایزی تعلق می‌گیرد.
سایر لینک ها و آدرس های پویش ها

جشنواره رضوی

www.samakpl.ir

مسابقه نقاشی ویژه کودکان ۴تا ۱۲سال
پیام رسان سروش
http://sapp.ir/iranplir


پویش کتابخوان ویژه کتابداران

sapp.ir/ketabclipadmin


عضویت در کانال مجازی کتابخوانان در پیام رسان بله

https://ble.ir/vnmplib

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]