صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1399/2/15 دوشنبه با صدور پیامی صورت گرفت؛ دعوت استاندار خراسان شمالی از مردم باب الرضا(ع) برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی مردم این استان را به شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در پیامی مردم این استان را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام وی به شرح ذیل است:
توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، توجه به کتابخانه‌ها و گسترش آن در سراسر کشور و زمینه سازی برای ایجاد شرایط مطالعه، از نیازمندی های زمان ما است که بایست به آن پرداخته شود.
جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر جشنواره‌ها با موضوع مطالعه و آشنایی با سبک زندگی ائمه (ع) در توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه معصومین (ع)  نقشی کلیدی دارد و جلوه گر پیوند فرهنگ و  بینش و معرفت الهی است.
قطعاً آشنایی با سیره رضوی و علوی در انتخاب درست سبک زندگی تأثیرگذار است، ضمن آنکه ما را به سمت مطالعه مفید رهنمون می کند.
شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در این ایام که هم به ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم و هم بهترین کار در خانه ماندن است، می تواند در پر کردن اوقات فراغت نقش بسزایی ایفا کند و  فرصتی برای ارتباط برقرار کردن هرچه بهتر با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و خود سازی ایجادکند.
وی یکی دیگر از مزیت‌ های جشنواره کتابخوانی رضوی را  فراهم شدن بستر الکترونیکی برای شرکت در آن  دانست به طوری که هم منابع در اختیار همگان قرار داده شده و هم شرکت در مسابقات بصورت آنلاین  می باشد که این شرایط باعث می‌شود  افراد نیازی به خروج از منزل نداشته باشند.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی گفت:جشنواره کتابخوانی رضوی برنامه هدفمند نهاد برای توسعه فرهنگ در کشور است و تلاش مجموعه کارکنان و کتابداران  کتابخانه های عمومی این استان در پنج دوره گذشته که حائز رتبه برتر در کشور شده اند، ستودنی است.

 استاندار خراسان شمالی در پایان اذعان داشت: بی‌شک، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، الگوبرداری عموم مردم از سبک زندگی امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت شاه‌چراغ(ع)، نهادینه شدن عادت به کتاب‌خوانی و در نتیجه توسعه فرهنگی جامعه خواهد بود. لذا همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی و سازمان‌های مردم‌نهاد و مردم باب الرضا(ع)  را برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]