صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود


1399/5/4 شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد مصوب شد؛ مساعدت شهرداری مرکز خراسان شمالی برای تکمیل کتابخانه گلستان شهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بجنورد مبلغ یک میلیارد ریال بودجه جهت تکمیل پروژه کتابخانه عمومی گلستان شهر با مساعدت شهرداری اختصاص یافت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر بجنورد با حضور علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ علی اکبراعتمادی فر، معاون فرماندار بجنورد؛ ابراهیم امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بجنورد ودیگر اعضای جلسه در محل سالن شهید ماژانی بجنورد برگزارشد.
 مصوب گردید که مبلغ یک میلیارد ریال اعتبار و بودجه از طرف شهرداری بجنورد جهت تکمیل پروژه ی کتابخانه عمومی گلستان شهر اختصاص یابد.
 علی محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی در این جلسه پیرو پیگیری مصوبات جلسه قبل گفت:  با توجه به قول مساعد شهردار بجنورد در خصوص پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال بودجه و اعتبار جهت تکمیل پروژه کتابخانه عمومی گلستان شهر و همچنین تخصیص اعتبار سه میلیارد ریالی از طرف استانداری که طی نامه ای از طرف معاونت عمرانی استاندار به رئیس سازمان برنامه و بودجه استان جهت در نظر گرفتن ردیف بودجه برای کتابخانه عمومی گلستان شهر  صورت گرفت، بحمدالله  این پروژه در آینده نزدیک آماده بهره برداری خواهد شد.
جهانی در ادامه بیان کرد: در حوزه ی شهرستان بجنورد رشد قابل ملاحظه ای در شاخص های کتابخانه ای داشتیم که  با بهره برداری از دو باب کتابخانه عمومی روستایی ارکان و گریوان و همچنین پروژه ی شهری کتابخانه عمومی فرهنگ حصار گرمخان در هفته ی دولت شاهد ارتقاء  چشمگیر سرانه زیرساخت ها و فضای  کتابخانه‌ای در  شهرستان  خواهیم بود.
وی افزود: اعضاء انجمن کتابخانه های عمومی باید جلسات انجمن و مصوبات و تصمیماتی که در این جلسات گرفته می شود را جدی گرفته و با حضور به موقع وشخصا در جلسات به پیشبرد برنامه های کتابخوانی و کتابخانه ای کمک کنند .
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های جاری و بالای کتابخانه عمومی مرکزی نیاز است که ردیف اعتباری مستقل برای این کتابخانه در نظر گرفته شود.
جهانی همچنین عنوان کرد:  با توجه به شرایط کرونایی موجود کتابخانه های عمومی با رعایت کامل شرایط ستاد مبارزه با کرونا به فعالیت خود طبق  بخشنامه های ارسالی از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور ادامه می دهند و برنامه  رف خوانی نیز در همه کتابخانه های عمومی شهر ی و روستایی با نهایت دقت در حال انجام است.
 علی اکبر اعتمادی فر،  معاون فرماندار بجنورد در این جلسه  گفت: با توجه به تخصیص اعتبار 5میلیارد ریالی برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان که در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب  شده است، اگر این بودجه و اعتبار جهت اتمام پروژه ی کتابخانه عمومی گلستان شهر کافی نمی باشد از طرف اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با فرمانداری مکاتبه و ضمن توضیح هزینه کرد  درخواست افزایش اعتبار شود  تا مبلغ دو میلیارد ریال بودجه اضافی به اعتبار تعمیر و تجهیز شهرستان تزریق کنیم.
ابراهیم امانی ، رئیس کمیسیون فرهنگی  و عضو شورای شهر بجنورد نیز در این جلسه  با تأکید بر اینکه فعالیت کتابخانه‌های عمومی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی شهری از اهمیت بسیار برخوردار است، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم شورای شهر و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا  تقویت فرهنگ کتابخوانی و ارتقای جایگاه کتاب در بین شهروندان است.
وی اظهار کرد: در صورت امتناع هر یک از شهرداری ها از تأدیه نیم درصد مذکور، وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور)  مکلف است نیم درصد سهم کتابخانه ها را از اعتبارات مربوطه به درآمد شهرداری همان شهر  کسر کرده و آن را در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی کشور قراردهد.
عضو شورای شهر بجنورد تأکید کرد: با توجه به میزان چشمگیر این مبلغ، شهرداری  بجنود  باید به‌منظور حفظ آن برای جلوگیری از بی‌بهره ماندن شهر، تلاش کند؛ زیرا معتقدم  سهم فرهنگی شهر باید برای شهر هزینه شود.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]