صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ویدئو
ورود
1399/2/24 چهارشنبه طلوع لذتی دیگر همراه با کتاب و کتابخوانی در گنجینه فرهنگ‌ها؛ سه باب کتابخانه عمومی در خراسان شمالی آماده بهره برداری است مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی گفت: سه باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در این استان با مهیا شدن شرایط عمومی و کنترل ویروس کرونا به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت:  کتابخانه عمومی شهری حصار و کتابخانه روستایی ارکان و گریوان با ۱۴ میلیارد ریال اعتبار ساخته و تجهیز شده است که با مهیا شدن شرایط عمومی و کنترل ویروس کرونا به بهره برداری می رسد.

جهانی بیان کرد: همه نهادها در شرایط خاص موجود، به دنبال ایفای نقش اجتماعی خود بوده اند؛ کتابخانه‌های عمومی استان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با معرفی کتاب‌های متناسب با رده‌های سنی مختلف در فضای مجازی، قصه‌خوانی و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و نقاشی در این روزها موجبات نشاط و سرگرمی را تا حدودی برای اعضا و عموم مخاطبان خود فراهم کردند.

وی افزود: هر چند کتابخانه‌های عمومی استان به صورت فیزیکی بسته شده اند،  ولی فعالیت کتابخوانی در فضای مجازی همچنان ادامه دارد و می‌توان ادعا کرد که حتی کرونا نیز نتوانست کتابخانه و کتابخوانی را معطل خود کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خاطرنشان کرد:  نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تلاش کارشناسان و کتابداران و به منظور اجرای رسالت خود که ارتقای شاخص‌های کتاب و کتابخوانی است، در این شرایط خاص از ظرفیت فضای مجازی به خوبی استفاده کرد.  از مهم ترین برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی از آغاز شیوع ویروس کرونا اطلاع‌رسانی در خصوص دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بوده است.

علی محمد جهانی اظهار داشت: کتابخانه  شهری حصار با زیربنای ۴۲۰ مترمربع در زمینی به مساحت دو هزار و پانصد  مترمربع ساخته شده که برای ساخت و تجهیز آن نیز هشت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: دو باب کتابخانه روستایی ارکان و گریوان نیز هر کدام با زیر بنای ۱۲۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع احداث شده اند که برای ساخت و تجهیز آن ها ۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: هم اکنون فضای کتابخانه ای استان ۱۹ هزار و دویست و بیست مترمربع است که با احتساب سه فضای جدید به ۱۹ هزار و نهصد مترمربع می رسد.

گفتنی است،  در سال ۹۸ نیز تعداد ۸ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در این استان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]