صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/7/10 سه‌شنبه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی؛ اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند اداره کل کتابخانه های عمومی و دانشگاه فرهنگیان استان خراسان شمالی، در راستای ترویج فرهنگ کتاب، مطالعه و کتابخوانی و معرفی کتاب‌های مناسب و اثربخش درجهت توانمندسازی دانشجومعلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به  گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، با استعانت از خداوند متعال و با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در موضوع مهم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و لزوم توسعه کتابخانه‌های عمومی متناسب با نیازهای جامعه و در راستای تحقق سیاست ها و اهداف متعالی دانشگاه فرهنگیان استان در تربیت معلمان،  تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین دانشگاه فرهنگیان  و اداره کل کتابخانه های عمومی استان منعقدشد.

راضیه صفرزاده، کارشناس مسئول امور همکار‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: این تفاهم‌نامه با موضوع  انجام همکاری‌های اجرایی و فرهنگی در زمینه‌های مرتبط با اهداف و برنامه های دو طرف و با هدف بستر سازی مناسب در جهت بهره مندی دانشجومعلمان از کتابخانه‌های عمومی استان، ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی  و معرفی کتاب‌های مناسب و اثربخش درجهت توانمندسازی  آن‌ها صورت‌گرفت.

صفرزاده خاطرنشان کرد: در این تفاهم نامه  اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کمک در تجهیز کتابخانه سراهای دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان،  همکاری در برگزاری کلاس های فرهنگی فوق برنامه  برای دانشجومعلمان،  برگزاری کارگاههای آموزشی درجهت ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، حمایت از کانون‌های نویسندگی دانشگاه فرهنگیان و مشارکت و همکاری در توسعه برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان را متعهد شد.

وی همچنین افزود: تشویق دانشجومعلمان جهت عضویت در کتابخانه‌های عمومی استان، مشارکت در فعالیت های فرهنگی نظیر مسابقات کتابخوانی، کارگاه آموزشی، جلسات نقد و بررسی کتاب، نشست‌ کتاب‌خوان و... با حضور دانشجومعلمان و برگزاری همایش‌ها و کارگاههای آموزشی در جهت ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برای دانشجومعلمان و کتابداران استان از تعهدات دانشگاه فرهنگیان استان در این تفاهم‌نامه است.

کارشناس مسئول امور همکار‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی تصریح‌کرد: این تفاهم نامه در پنج ماده بر اساس نشست های تخصصی کارشناسان مربوطه تنظیم و توسط مسئولین ارشد دانشگاه فرهنگیان استان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تأیید و امضاشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 209