صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2
1397/12/16 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی خبر داد: میزبانی 5 کتابخانه در سراسر استان برای طرح کتابخانه گردی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های کشور، 5 کتابخانه در استان خراسان شمالی میزبان طرح ملی کتابخانه گردی خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  خراسان شمالی،علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با اشاره به ۱۷ اسفند ماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی گفت: طرح کتابخانه‌گردی امسال روز شنبه ۱۸ اسفندماه، در کتابخانه های عمومی تازه تاسیس و بازسازی شده سراسر کشور برگزار می شود و به همین منظور 5 کتابخانه در خراسان شمالی میزبان مسئولان، از جمله فرمانداران، استانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان و دانش آموزان، دانشجویان و سایر علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهند بود.

 جهانی افزود: کتابخانه‌ های عمومی وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و زمینه سازی مناسب به منظور ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند. لذا نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نظر دارد به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس خود، با هدف معرفی کتابخانه‌ها و تبدیل آنها به پایگاه فعال فرهنگی و اجتماعی طرح ملی کتابخانه گردی را برگزار کند.

وی با اشاره به کتابخانه های مشارکت کننده در طرح کتابخانه گردی استان تصریح کرد: کتابخانه عمومی مرکزی ایت الله مهمان نواز بجنورد در شهرستان بجنورد، کتابخانه عمومی مرکزی شهید بهشتی اشخانه در شهرستان مانه و سملقان، کتابخانه عمومی سعدی روستای کلاته ابریشم و شهید مراد با تجربه شهر غلامان شهرستان رازو جرگلان و کتابخانه عمومی شهدای روستای جوشقان در شهرستان اسفراین  آماده پذیرایی از علاقه مندان خواهند بود.

جهانی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع کتابخانه گردی موجب افزایش مخاطبان کتابخانه ها خواهد شد، تصریح کرد: در گذشته عمده خدماتی که به مردم ارائه می کردند، خدمات فنی و محدود به امانت کتاب بود. اما در چند سال گذشته برنامه هایی که به کتاب خوان شدن مردم کمک می کند در نهاد کتابخانه ها موضوعیت پیدا کرده و باعث شده توجه قشر بیشتری از مردم به کتابخانه ها جلب شود که موضوع کتابخانه گردی نیز موجب افزایش توجه بیشتر به کتابخانه های عمومی و خدمات مختلف فرهنگی آنها خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی تأکید کرد: در سال های گذشته سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی محدود به برگزاری یک مراسم با حضور کتابداران بود که امسال با طرح کتابخانه گردی، این امکان فراهم شده است تا جامعه کتابخوان و افرادی که در غوغای کارهای روزمره فرصتی برای توجه به کتاب و کتابخوانی ندارند به کتابخانه مراجعه نموده و با خدمات آن آشنا شوند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 268