صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2

1

3

4
1397/12/15 چهارشنبه تکلیف معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه انجمن استان؛ تسریع در تحویل کتابخانه گلستان شهر به کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بر تسریع در تکمیل و واگذاری کتابخانه گلستان شهر به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان روز گذشته در حالی برگزار شد که در آن وضعیت ساختمان کتابخانه های تازه تاسیس درخصوص صدور پایان کار و گواهی استحکام بنا، آخرین وضعیت کتابخانه گلستان شهر، تعیین مکان راه اندازی کتابخانه در شهر آوا، وضعیت نیم درصد بدهی شهرداری ها و پیگیری مصوبات سفر دبیرکل نهاد برای راز و جرگلان در قالب  ایجاد 3 باب کتابخانه و راه اندازی کتابخانه سیار بررسی و در نهایت مقرر شد برای کتابخانه گلستان شهر به منظور تامین اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان تصمیم گیری شود.

ولی الله حیاتی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در این جلسه با بیان این که برابر قانون دستگاه اجرایی که برای ساخت کتابخانه گلستان شهر اقدام کرده مکلف است، این  پروژه را به اتمام برساند و به دستگاه بهره بردار تحویل دهد، تصریح کرد: اعتبار این پروژه باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان بجنورد، تصویب و ساز و کار آن دیده شود و پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد و در اختیار دستگاه بهره بردار قرار بگیرد.

حیاتی ادامه داد: تامین اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان ملی مسکن پیگیری شود اما به نظر می رسد این مسئله در  کمیته برنامه ریزی زودتر به نتیجه می رسد. وی درخصوص همخوانی نداشتن ساختمان در نظر گرفته شده برای ایجاد کتابخانه در شهرآوا از سوی فرمانداری، از فرمانداری مانه و سملقان خواست طی 3 ماه این کتابخانه را تعیین تکلیف کند و به اداره کل کتابخانه ها تحویل دهد

وی همچنین  درخصوص قرار داشتن کتابخانه روستای بیدک در خارج از محدوده طرح هادی، خواستار تعیین تکلیف این کتابخانه در کمیسیون  ماده 99  و الحاق به محدوده تا پایان فروردین 98 شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی  درباره پرداخت سهم نیم درصدی شهرداری ها به نداشتن بنیه مالی آن ها به واسطه نرسیدن به منابع درآمدی پایدار اشاره و تصریح کرد: با این وجود نباید مقوله نیم درصد را با ساخت و سازهای صورت گرفته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تلفیق کرد.

وی درخصوص ایجاد 3 باب کتابخانه در راز و جرگلان گفت: طی 2 هفته باقی مانده جلسه ای با حضور مدیرکل امور اجتماعی برگزار و برای تعیین تکلیف سهم استان و نهاد کتابخانه ها اقدام شود.

علی‌محمد جهانی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه  با اشاره به رتبه سوم کتابخانه های استان در امانت دهی کتاب افزود: بیش از 47هزار نفر در 52کتابخانه نهادی و 12 کتابخانه مشارکتی استان، عضویت دارند.

جهانی گفت: شهرآوا تنها شهر بدون کتابخانه عمومی این استان است و  از فرماندار مانه و سملقان و شهردار شهرآوا خواست تا زمین مورد نیاز برای فضای کتابخانه را در اختیار قرار دهند .
وی  عنوان کرد: بدهی  شهرداری ها  به کتابخانه‌‎‌‌های عمومی تا پایان سال 95  14 میلیارد ریال  است   و   خواستار پرداخت  کامل و بموقع نیم درصد سهم کتابخانه ها توسط شهرداری ها شد و افزود: شهرداری آشخانه و راز در این امر کوتاهی می کنند.
حسین فرخنده،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی ضمن تاکید بر پرداخت نیم درصد بدهی شهرداری‌ها، این اقدام را در راستای اداره کردن کتابخانه ها و به عنوان یکی از منابع درآمدی نهاد کتابخانه ها دانست.

 جواد عمادیان فر سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه  گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی، پروژه کتابخانه گلستان شهر برای بهره برداری به 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 216