صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3
1397/8/27 يكشنبه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی؛ کتابداران در صف مقدم کمک به افزایش سرانه مطالعه هستند نماینده مردم شهرستان های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایس سرانه مطالعه در کشور نیازمند ایجاد زیر ساخت هایی است و کتابدران در صف مقدم کمک به این حوزه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، هادی شوشتری، نماینده مردم شهرستان های فاروج و قوچان  و عضو  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی  در آغاز هفته کتاب با حضور در کتابخانه عمومی ملاصدرا با کتابداران شهرستان فاروج دیدار  و گفتگو کرد.
 شوشتری ضمن تبریک هفته کتاب و  قدردانی از تلاش مجموعه  همکاران کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج در اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی  افزود: به رغم اذعان همه نسبت به اهمیت کتابخوانی، کتاب هنوز جایگاه خود را در بین خانواده های ما نیافته است و در این حوزه باید با برنامه ریزی مناسب تلاش ها را بیشتر کنیم.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت تکنولوژی و افزایش امکانات در کشورهای توسعه یافته هم نتوانسته جایگاه کتاب را در بین آنان کمرنگ کند بیان داشت: توسعه در هر حوزه ای نیازمند رشد سرانه مطالعه است.

نماینده مردم شهرستان‌های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی  گفت: حوزه فعالیت کتابدران با توجه به ارتباط مستقیم آنان با اقشار مختلف خطیر و مهم است و کتابداران نسبت به شیوه ارتباط گرفتن با مخاطبان باید تخصص لازم را بیابند و کتابداران در صف مقدم کمک به افزایش سرانه مطالعه هستند.

شوشتری با تأکید بر اینکه آرامش خاصی که فضای کتابخانه‌ها برای مراجعین دارد، افزود: کتابخانه ها نباید تبدیل به قرائت خانه شود و باید این فضا محل تردد کتابخوانان حرفه ای باشد.

مریم مؤمن‌زاده، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان فاروج نیز در این دیدار  اظهار داشت:  منابع کتابخانه های فاروج افزون بر 80 هزار جلد است و فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری از جمله نقد کتاب؛ نشست ادبی، نشست های کتاب‌خوان، قصه گویی و  دیگر برنامه‌های فرهنگی در فضای کتابخانه‌های  عمومی شهرستان اجرایی می شود.

در این دیدار نماینده شهرستان های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی با اهدا لوح تقدیر از کتابداران قدردانی کرد.

 گفتنی است؛ براساس تحقیق میدانی خبرگزاری تابناک، که 27 آبان 96 بر روی خروجی این نشریه رفت، هادی شوشتری نماینده مردم شهرستان‌های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی به عنوان کتابخوان حرفه ای با داشتن حدود 8 هزار جلد کتاب در کتابخانه خود دربین نمایندگانی که در این تحقیق مورد سوال قرار گرفته بودند معرفی شد.

منبع: فاروج
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 418