صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3

4

5

6
1397/7/22 يكشنبه مدیرشعب بانک تجارت خراسان شمالی: کتابخانه مرکزی بجنورد به خدمات سلف سرویس بانکی مجهز می شود نشست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و مدیر شعب بانک تجارت استان در خصوص راهکارهای همکاری و تعامل بیشتر دو دستگاه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی،  علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هدف شکل‌گیری همکاری‌های دوجانبه در حوزه کتاب و کتابخوانی با یحیی لایق، مدیر امور شعب بانک تجارت  خراسان شمالی در محل کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

جهانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌های عمومی در ترویج فرهنگ مطالعه، عنوان کرد: کتاب خوانی یک عادت خوب است که زمینه ساز توسعه فرهنگی و همچنین توسعه در سایر بخش هاست. اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با ارائه و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف و همچنین همراهی کتابداران خلاق و فعال، شاهد پویایی در حوزه پیشبرد فرهنگ کتابخوانی استان در چند سال اخیر بوده است.

وی افزود: در حال حاضر، بیشتر کتابخانه‌های عمومی دارای بخش کودک و نوجوان و کتابداران متخصص  هستند که با برگزاری نشست‌های متنوع، شاد و فرهنگی، باعث جذب خانواده‌ها و فرزندانشان به کتابخانه‌ها شده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی گفت:کتابخانه‌های عمومی  با تعامل شعب  مستقر در شهرها  می توانند ظرفیت مناسبی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بانک‌ها  و  خدمات  سلف سرویس بانکی در محل کتابخانه‌ها که روزانه مراجعین بسیاری دارند، باشند.

جهانی اعلام‌کرد:  این اداره کل  آمادگی پذیرش کتابهای اهدایی کارکنان بانک را دارد و .همچنین در یک تعامل خوب می توانیم در کنار دریافت کتابهای اهدایی و کمک به غنی شدن بخش منابع ،به کارکنان بانک کتاب نیز اهداء کنیم.کارکنان بانک می توانند  با  مراجعه  به مرکز مبادله کتاب استان، کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 مدیر امور شعب بانک تجارت استان نیز ضمن تقدیر از خدمات اداره کل کتابخانه‌های عمومی، شغل کتابداری را حرفه‌ای مقدس دانست و گفت: کتابداری، کتابخوانی و تشویق عموم مردم به مطالعه، رشد و پویایی جامعه را به دنبال دارد؛ همه باید در این زمینه با یکدیگر همکاری کنیم. در این راستا بانک تجارت آمادگی خود را برای همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در حوزه کتاب، کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه اعلام می‌کند.

لایق عنوان‌کرد:کتاب باعث ارتباط بهتر افراد جامعه با هم می شود.و با بهره گیری از کتابهای دینی مثل قرآن و نهج البلاغه می توان به رهایی از آتش جهنم و در نهایت قرب الهی رسید.

وی افزود:اساس تصمیم گیری طلایی اطلاعات بوده و آموزش ابزار تغییر و شناخت می باشد.کتابخانه های عمومی در زمینه ارائه ی اطلاعات و آموزش افراد می توانند کلید تغییر برای ارتباط و برنامه ریزی برای مدیریت درآمد باشند.

 مدیر امور شعب بانک تجارت استان خاطرنشان‌کرد: کارکنان بانک تجارت استان آمادگی عضویت در کتابخانه های عمومی   و شرکت  در فعالیتهای فرهنگی  نشست‌های کتاب‌خوان و مسابقات کتابخوانی  را دارند و در زمینه پرداخت  تسهیلات بانکی بلند مدت جهت رفاه کتابداران نیز بانکها مساعدت لازم را بعمل خواهند آورد.

لایق همچنین گفت: در جهت  تسهیل امور بانکی  کتابداران، اعضاء و  عموم مراجعین   بزودی  در محل  کتابخانه مرکزی بجنورد، خدمات سلف سرویس بانکیATM وCASHLESS ATM  نصب می شود.

گفتنی است؛ در پایان دیدار مدیر  امور شعب بانک تجارت استان به همراه هیئت همراه از کتابخانه مرکزی بجنورد بازدید کردند و  عضو کتابخانه شدند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 178