صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/8/23 چهارشنبه همزمان با فرارسیدن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛ دیدار کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسفراین با فرماندار به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، نشست کتابداران کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اسفراین به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

        به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین در این دیدار  ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی بر نقش آن در ارتقاء فرهنگ جامعه اشاره کرد و گفت: آگاهی بخشی و علم آموزی به مردم و کمک به فراهم کردن امکانات و فرصت های مطالعاتی نشان از اهمیت علم است و ایجاد آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه های مهم انبیاء الهی است که به گسترش دانش کمک می کند و به عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل های آینده ماندگار می شود.
   فرماندار اسفراین از این شهرستان بعنوان مهد مشاهیر و مفاخر علمی نام برد و گفت: به تَبَع پیشینه تاریخی و فرهنگی این شهرستان، تلاش مضاعفی باید در راستای پررنگ کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و معرفی و شناخت مشاهیر شهرستان ؛ صورت گیرد .

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین ادامه داد : استفاده از ظرفیت خیرین در گسترش و توسعه کتابخانه و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهر و روستا با مشارکت دهیاران و مردم و همچنین انجام اقدامات مثبت و خلاقانه در جهت گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در ارتقاء فرهنگ جامعه و کاهش آسیبهای اجتماعی بسیار موثر است .

      رستمی همچنین افزود: آموزش در خصوص پذیرش فرهنگ جامعه پذیری و قانون مداری و احترام به حقوق دیگران و رعایت حقوق شهروندی در کودکی و قبل از رسیدن به سن بلوغ بسیار راحت تر انجام می شود و وظیفه مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بهینه سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سنین کودکی بسیار مهم می باشد. با برگزاری برنامه های متنوع و خانواده محور در مباحث فرهنگی و ورزشی جهت ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی در جلوگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی اهتمام لازم را داشته باشید .

رستمی بیان داشت : با برگزاری مسابقات کتابخوانی و تشکیل کتابخانه مجازی فعال، رقابت در فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در بین مردم و حتی کارمندان ایجاد کنید 
    وی خاطرنشان کرد : تخصیص نیم درصد منابع شهرداری ها  برای امور کتابخانه ها اتفاق خوبی است که در بحث فرهنگی صورت گرفته است؛ هرچند که این مبلغ ناچیز پاسخگوی نیاز  شهرستان نیست.

 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین نیز در این نشست گفت: بیشترین تعداد کتابخانه ها و بشترین نیروی  کتابدار استان  با توجه به جمعیت متعلق به  اسن شهرستان است .

قاسم ابراهیمی زمانی  خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با افتتاح کتابخانه مرکزی شاهد ارائه خدمات بهتر در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان باشیم .

زمانی افزود:  برنامه های متنوعی در طول هفته کتاب در حال اجرا داریم عضویت رایگان در 24 آبان ،بازدید گروهی از کتابخانه ها ،جمع خوانی  ،قصه گویی و ...

تشکیل جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به صورت مستمر ، پیگیری مصوبات جلسات، تکمیل کتابخانه های عمومی نیمه تمام شهرستان وهم افزایی در جهت ارتقای شاخص های فرهنگ مطالعه در این شهرستان از جمله محورهای گفتگو در نشست با فرماندار بود
.

در پایان کتابداران نقطه نظرات خود را در رابطه  با مشکلات کتابخانه های سطح شهرستان بیان کردند. 

 

منبع: اسفراین
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 367