صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1397/9/27 سه‌شنبه به مناسبت هفته پژوهش انجام شد؛ پرداخت پژوهانه پنجمین دوره نظام تشویق پژوهشگران نهاد پژوهانه پنجمین دوره نظام تشویق پژوهشگران نهاد با ۵۰ درصد رشد نسبت به دوره گذشته و بررسی ۷۹۹ اثر پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دفتر پژوهش و آموزش نهاد با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن تبریک هفته پژوهش، از پرداخت پژوهانه‌ در پنجمین دوره اجرای نظام تشویق پژوهشگران نهاد خبر داد.

در پنجمین دوره اجرای نظام تشویق پژوهشگران نهاد، ۳۲۱ نفر از همکاران، ۷۹۹ اثر منتشرشده خود طی سال‌های ۱۳۹۵ - ۱۳۹۶ را در سامانه، بارگذاری کردند. با بررسی های انجام شده، آثاری که از شرایط لازم برخوردار نبود با معیارهایی چون عدم تطابق سال نشر، عدم ارتباط با کتابخانه عمومی، ساختار غیرپژوهشی و... کنار گذاشته و در نهایت ۳۷۹ اثر بر اساس معیارهای مشخص شده، امتیاز دهی شد.

همچنین در این دوره با توجه به برنامۀ نهاد برای یکپارچه‌سازی نظام‌های ارزیابی و تدارک «جایزه کتابخانۀ عمومی» در عرصه‌های علم و خدمت، داوری و امتیازدهی کیفی صورت نپذیرفت.

در پنجمین دوره از نظام تشویق پژوهشگران نهاد بیش از ۴۵۰ میلیون ریال برای حمایت و تقدیر از پژوهشگران عرصۀ کتابخانه‌های عمومی در نهاد اختصاص یافت. این مبلغ که نسبت به دوره پیشین حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است، از طریق ادارات‌کل استانی به حساب همکاران واریز خواهد شد.

گفتنی است در این دوره، پژوهشگران استان‌های آذربایجان غربی، مازندران و خوزستان به‌ترتیب بیشترین امتیاز و پاداش را کسب کرده‌اند.  

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 736