صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

5

3

2
1397/10/2 يكشنبه در راستای احیای فرهنگ شب یلدا و چله؛ نشست حافظ خوانی و شاهنامه خوانی در کتابخانه شهید چمران برگزارشد مسئول کتابخانه شهید چمران درق گفت: در راستای احیای فرهنگ شب یلدا و چله نشست حافظ خوانی و شاهنامه خوانی با حضور پرشور اعضای کتابخانه برگزارشد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،فهیمه نجف زاده،  مسئول کتابخانه شهید چمران درق گفت: در راستای احیای فرهنگ شب یلدا و چله نشست حافظ خوانی و شاهنامه خوانی با حضور پرشور اعضای کتابخانه برگزارشد.
نجف زاده  بیان کرد: شب یلدا یا شب چله از جمله جشن های کهن ایران زمین است
که ایرانیان با  خواندن غزل حافظ و یادآوری حماسه های فردوسی در شاهنامه با استقبال از زمستان خزان پاییزی را بدرقه می کنند و این سنت زیبا را گرامی می دارند.
خانواده بزرگ کتابخانه شهید چمران درق هم شاهنامه خوانی و غزل های حافظ و کتابخوانی را چاشنی یلدای (ولادت) خورشید زمستانه خود کرد وچه تولدی بالاتر ازاین که با لذت دانایی همراه وهمگام باشد.
دراین جشن یکی از مادران قصه گو به حماسه سرایی(داستانهای شاهنامه)واوسنه های قدیمی با گویش محلی پرداخت و مشاعره اعضا ازدیوان حافظ از دیگر لذتهای یلدای کتابخانه شهید چمران درق بود.
گفتنی است؛بخش جذاب این جشن  اوسنه گویی توسط عضوخردسال کتابخانه،  محمد آمیا بود که با گویش محلی به طرز زیبا و دلنشینی به قصه گویی پرداخت.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 330