صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3

4
1397/8/28 دوشنبه با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان صورت گرفت؛ بازدید فرماندار اسفراین از کتابخانه امام خمینی(ره) فرماندار شهرستان اسفراین همزمان با هفته کتاب با حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) از این کتابخانه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، طاهر رستمی، فرماندار شهرستان اسفراین با حضور  در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) از این کتابخانه بازدید کرد.

رستمی با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در ارتقاء فرهنگ جامعه، از زحمات تمامی همکاران کتابخانه های عمومی شهرستان که با وجود محدودیت های موجود متحمل زحمات فراوانی شده و فعالیت های ارزشمندی را انجام می دهند، تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: با توجه به پیشینه تاریخی این شهرستان، تلاش مضاعفی باید در راستای پررنگ کردن فرهنک مطالعه و کتابخوانی در جهت معرفی مشاهیر و مفاخر تاریخی صورت گیرد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین اظهار داشت: انجام اقدامات مثبت و خلاقانه در جهت گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در ارتقاء شاخصهای جامعه و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بسیار موثر است .

وی در ادامه به لزوم اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و میز خدمت تاکید کرد و گفت: احترام به حقوق دیگران و رعایت حقوق شهروندی از اقدامات الزام آور دستگاههای اجرایی است.

 قاسم ابراهیمی زمانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسفراین نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان و برنامه‌های هفته کتاب گفت: شش کتابخانه روستایی و چهار کتابخانه شهری در کل شهرستان دایر می باشد که بیشترین تعداد کتابخانه های روستایی و شهری در سطح استان، مربوط به این شهرستان است.

زمانی تصریح کرد: شهرستان اسفراین با بیش از 127 هزار جلد کتاب و 7380 نفر عضو فعال؛ یکی از منابع غنی مطالعاتی و تحقیقاتی استان محسوب می شود و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می توانند از طریق سامانه (سامان ) می توانند منابع مورد نیاز خود را جستجو کنند.

وی در ادامه با اشاره به طرح پیک کتاب، عنوان کرد: اجرای این طرح در کتابخانه ؛ امکان دسترسی آسان مخاطبان و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی که به هر دلیل قادر به مراجعه به کتابخانه نیستند، را فراهم کرده است .

 فرماندار اسفراین در ادامه با هدف تعیین تکلیف  در روند ساخت پروژه های کتابخانه ای؛  از پروژه کتابخانه مرکزی شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت عمرانی این پروژه قرار گرفت و بر تسریع در ساخت و اتمام پروژه تاکید کرد.

گفتنی است؛  پروژه کتابخانه مرکزی شهرستان اسفراین با 2200 متر مربع مساحت و پیشرفت فیزیکی 80درصد از پروژه های مصوب سفر مقام معظم رهبری به این شهرستان است.
منبع: اسفراین
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 389