صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
8

3

4

6

1

2

5

7

9
1397/12/18 شنبه رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی: پیوند قلبی مردم و کتابخانه‌های عمومی در روز کتابخانه گردی رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی با حضور در کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد در نخستین ساعات روز کتابخانه گردی، مسئولین و مردم گنجینه فرهنگ‍ها را به میهمانی کتابخانه ها دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی قربانی، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم ۵ شهرستان استان با حضور در نخستین ساعات اجرای طرح کتابخانه گردی از کتابخانه مرکزی بجنورد بازدید کرد.

قربانی ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه و گفتگو با کتابداران و اعضای کتابخانه با اشاره به  اهمیت کتاب و کتاب خوانی و اجرایطرح کتابخانه گفت: این طرح می تواند راه و رسمی زیبا برای آشتی مردم با کتابخانه‌ها باشد.

نماینده مردم شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شهروندان کتابخوان و کتاب دوست  بجنورد ارادت  خود را با کتاب و کتابخونی ثابت کرده اند و کتابخانه گردی باعث پیوند قلبی بیشتر  کتابخانه ها و مردم خواهد شد.

 وی  همچنین خاطرنشان کرد: موضوع اصلی، فرهنگ سازی کتاب است و باید تمام زمینه ها را برای رسیدن به این هدف آماده کنیم و امروزه در جامعه  آموزش و کتاب خواندن مسیری است که با آن می توان جامعه را به رشد و کمال رسانید.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در پایان  افزود: برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی باید کتابداران را تشویق کرد تا فعالیت خود را در ترویج و ارائه کتاب به نحو احسن انجام دهند. جشنواره‌های قصه گویی، کتابخوانی و کارگاه‌های آموزشی برای مناطق محروم که هم اکنون به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است نوید خوبی برای آینده روشن کتابخوانی می دهد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 224