صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3
1397/7/18 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛ مطالعه و کتابخوانی از سنین کودکی رشد اخلاقی فرد را فراهم می کند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با حضور در آیین افتتاح نمایشگاه هفته کودک استان گفت: اگر خانواده راههای صحیح مطالعه و کتابخوانی را به کودک آموزش دهد و فرد از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کند به رشد اخلاقی خواهد رسید.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، آیین افتتاح نمایشگاه کودک استان  بمناسبت  هفته ملی کودک؛  با عنوان «آینده را باید ساخت»  با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل‌کتابخانه‌های عمومی استان،  منیرصادقی، مدیرکل  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر مسئولین فرهنگی و اجرایی استان برگزار شد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان  در آیین افتتاح این نمایشگاه  با  اشاره به اینکه  یکی از مهم ترین و موثرترین دوران زندگی آدمی، کودکی است  گفت:  کودکی دورانی است  که شخصیت پایه ریزی و شکل میگیرد.در این دوران خواندن نخستین سنگ پایه زندگی اجتماعی کودک است.

جهانی عنوان‌کرد:  فرد در دوران کودکی به علت عدم شناخت کافی از جهان پیرامون، بیشتر تحت تاًثیر شرایط محیط اطرافش قرارمی گیرد . با این توصیف می توان به نقش  متمایز خانواده و محیط های یادگیری چون مدارس در شکل گیری شخصیت کودک اشاره کرد.

وی افزود: برنامه ریزی برای توسعه کتابخوانی باید دقیق و مناسب انتخاب شود همانند: ایجاد امکانات مناسب در منزل، تشویق فرزندان به مطالعه، تهیه کتاب‌ها و مجلات مفید برای کودکان و دادن جایگاه خاص به مقوله کتاب و مطالعه درخانه و .. که می‌تواند در ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان مؤثرباشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه خراسان شمالی دارای ۴۸ باب کتابخانه عمومی نهادی  است که ۱۰۰ درصد  آنها دارای بخش کودک مستقل هستند،خاطرنشان‌کرد: سعی ما  و مجموعه همکاران ما در کتابخانه‌های عمومی استان این است که با شاداب سازی فضا، محیط را برای کودکان دل‌نشین و خاطره‌انگیز سازیم. در واقع تلاش می‌کنیم با انجام فعالیت‌هایی  نظیر نشست‌های قصه‌گویی، معرفی کتاب، جمع‌خوانی وبرگزاری مسابقات نقاشی به‌صورت غیرمستقیم کودکان را به حضور در فضای کتابخانه ترغیب کنیم.

منیر صادقی، مدیرکل کانون و پرورش فکری کودک و نوجوان استان نیز در این مراسم با با اشاره به اینکه کمیته کودک و نوجوان استان برای برگزاری بهتر برنامه‌های این هفته همت لازم را مبذول داشته است، ادامه داد: برنامه های این هفته و خدماتی که ارائه می‌شود با هدف برجسته سازی اهمیت دوران کودکی و نیازها و خواسته ها، هم‌افزایی با نهادهای متولی، ارتقای آگاهی جامعه نسیت به حقوق کودکان، ایجاد فضای پرنشاط و معرفی سازمان‌های مرتبط با جامعه هدف است.

رییس کمیته کودک ونوجوان  با بیان اینکه دست‌اندرکاران حوزه کودک و نوجوان باید کودک درونشان را زنده نگه‌ دارند،خاطر نشان کرد: در جامعه کنونی معضلات زیادی پیش روی کودکان و نوجوانان وجود دارد که باید با ریزبینی آنها را مورد واکاوی قرار داد.

صادقی اضافه کرد: تمام کودکان و نوجوانان این مرز و بوم حق تحصیل، آرامش و زندگی راحت را دارند و این مهم محقق نمی شود مگر با هم‌افزایی همه نهادها و ارگان‌ها و متولیان این حوزه.

گفتنی است؛ این نمایشگاه به همت اعضای کمیته کودک ونوجوان استان در محل دهکده بسیج دایر شده است و دارای 12 غرفه بوده که در آن  علاوه بر دست‌سازه‌ها برنامه هایی مثل قصه گویی، کارگاه سفال، نقاشی، کاغذ و تا و بازی‌های فکری اجرا می شود وتا روز پنج‌شنبه ۱۹ مهر از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ پذیرای علاقمندان می باشد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 277