صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3

4
1397/7/14 شنبه مدیرکل کتابخانه‌های ستادعالی کانون‌های مساجد کشور: کتابخانه مرکزی بجنورد شایسته مردم فرهنگی و کتابخوان خراسان شمالی است مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های مساجد کشور طی دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با حضور در کتابخانه عمومی آیت‌الله مهمان‌نواز بجنورد از این کتابخانه بازدید کرد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های مساجد کشور با حضور در کتابخانه مرکزی بجنورد و دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، از این کتابخانه بازدید و  بر اهمیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تأکید کرد و گفت: فعالان فرهنگی در تعمیق و ترویج این فرهنگ ارزشی نقش تأثیرگذاری دارند.

هاشمی عنوان کرد: کتاب باید در متن زندگی مردم قرار گیرد، معمولا بر پرهیز از موازی‌کاری توصیه می‌شود، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب«در بحث کتاب و کتابخوانی اگر صدها موازی‌کاری هم باشد بازهم جا دارد».

وی با بیان اینکه در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی همه دستگاه‌ها باید ورود کنند، گفت: مقام معظم رهبری کتابخوانی را نه‌تنها وظیفه ملی بلکه واجب دینی دانسته اند و فعالیت کتابخانه‌های عمومی باید به گونه ای باشد که همه اقشار از دانش آموز و دانشجو تا نانوا و مغازه دار در کتابخانه حضور یابند و از امکانات کتابخانه‌ای و کتاب های موجود بهره ببرند.

 عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سراسری دوستدار کتاب، موفقیت  استان خراسان شمالی در سه دوره متوالی  جشنواره کشوری روستاهای دوستدار کتاب را مایه مباهات دانست و  افزود: کتابخانه مرکزی بجنورد شایسته مردم فرهنگی و کتابخوان استان است.

هاشمی  اظهار  امیدواری کرد: امسال طرح های بیشتری با مشارکت کتابخانه‌های عمومی روستایی این استان به این  جشنواره ارسال شود و خراسان شمالی همچون سال های گذشته در این جشنواره بدرخشد و بجنورد نیز بعنوان پایتخت کتاب ایران در سال 97 معرفی شود.

علی‌محمد جهانی،  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی  در این دیدار از حسن توجه و نگاه مثبت هاشمی  به این استان  ابراز خشنودی کرد وگفت: خوشبختانه مسیر ایجاد شوق و انگیزه کتاب‌خوانی در  این استان  فراهم شده است، و افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد نیز  اراده و همت  مردم فرهنگی باب‌الرضا(ع) را در این مسیر دوچندان کرده است.

جهانی  خاطرنشان کرد:  البته ما در آغاز راه هستیم و امیدواریم که هر ساله گام‌های بلندتر و مستحکم‌تری در راستای تحقق این هدف که اعتلای پرچم رفیع  کتابخوانی است، برداشته شود . مردم استان این مهم را با حضور و کسب  عناوین برتر در جشنواره‌های سراسری کتابخوانی رضوی و روستاهای دوستدار کتاب کشور نشان داده‌اند.

گفتنی است؛ در این دیدار هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی و مرجان بداغ‌آبادی ،  سرپرست کتابخانه مرکزی بجنورد نیز حضور داشتند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 189