صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
123
1397/9/7 چهارشنبه مدیرکل تأمین منابع نهاد در حاشیه دومین دوره آموزشی مشاوره کتابدار در مشهد مطرح کرد؛ مهارت هایی که یک کتابدار باید به آن مجهز باشد اولین مرحله از دومین دوره آموزشی مشاوره کتابدار با حضور مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مشهد مقدس آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، اولین مرحله از دومین دوره آموزشی مشاوره کتابدار با حضور سید باقر میرعبداللهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مشهد مقدس آغاز شد.

مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این خصوص گفت: در این دوره، مباحث متفاوتی نسبت به دوره های پیشین ارائه می شود.

وی ادامه داد: محور اول ارائه مباحث با نام «ادبیات گمانه زن» مطرح شده است که در حال حاضر  بازار نشر را تسخیر کرده است وکتاب های حول این محور به وفور دردست جامعه کتابخوان است.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به آغاز ارسال دوره دوم اسباب بازی به کتابخانه های عمومی کشور گفت: محور بعدی، بحث اسباب بازی است که با توجه به ارسال اسباب بازی به کتابخانه های عمومی، تصمیم گرفته شد در این باره اطلاعات مفیدی به کتابدارانی که با این طرح مرتبط هستند داده شود.

وی مهارت های ارتباطی و مخاطب شناسی را سومین محور بحث و آموزش در این دوره عنوان کرد و ادامه داد: تجربه های خواندن که ارتباط مستقیم با شغل کتابداران دارد، یکی دیگر از محورهای این دوره آموزشی است. در این بخش برای درک حال و هوای خواندن، مطالب مفیدی ارائه می شود.

میرعبداللهی در پایان افزود: امیدواریم بعد از پایان دوره، کتابداران به شکلی آشکار و محسوس، در کتابخانه های محل خود از این آموزه ها به خوبی استفاده کنند.

گفتنی است ۱۲۰ نفر از کتابداران استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به مدت سه روز و در قالب ۱۸ساعت کلاس آموزشی در دومین دوره آموزشی مشاوره کتابدار شرکت کرده اند. این دوره ها از روز دوشنبه ۵ آذرماه آغاز و تا پنج شنبه ۸ آذر ادامه خواهد داشت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 407