صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3
1397/11/24 چهارشنبه همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ؛ نمایشنامه « اگر با هم باشیم» با حضور کتابدار و اعضای نابینای کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد تئاتر نمایشی « اگر با هم باشیم» به همت کتابدار و اعضای بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان نواز بجنورد بمناسبت گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی   خراسان شمالی،  مرجان بداغ آبادی، مسئول  کتابخانه عمومی آیت الله مهمان نواز گفت:  پنج شنبه، 18 بهمن همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر تئاتر نمایشی « اگر با هم باشیم»به همت کتابدار  و اعضای بخش نابینایان  و استقبال و حضور گرم  اعضا و کودکان در محل بخش کودک این  کتابخانه  برگزارشد.
 بداغ آبادی بیان کرد: در این مراسم رئیس شورای تبلیغات اسلامی استان، رئس جامعه نابینایان شهرستان  بجنورد،  وجمعی از همکاران و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌هایی عمومی استان حضور داشتند. کارشناس فرهنگی ورئیس حراست اداره کل کتابخانه ها حضور داشتند . و

وی افزود:  اجرای تلاوت قرآن توسط سید محمد رضا سیدی ، اجرای قطعه "ای ایران" با ساز فلوت توسط کودک هنرمند 8 ساله "تارا نوری " و اجرای سرودتوسط اعضا نابینا و کم بینا کتابخانه" ابوالفضل علی نیا " ،"مهدی ساجدی "،" محمد جواد نامدار "،علیرضا محمد زاده "،شهربانو شرافتی "،"زهرا رستگاران "،" ملیکا بهادری "،"رویا عمادی فر" و فاطمه فیروزه صورت گرفت که آهنگسازی و تمرین این سرود توسط کتابدار نابینا علی حاجی آبادی  انجام گرفته بود
 تئاتر " اگر با هم باشیم " که  با موضوع  " اتحاد و همدلی " مردم برای شکست زورگویان و ستمگران با اشاره به وقایع انقلاب اسلامی و نقش امام خمینی در رهبری و اتحاد و یکپارچگی مردم برای شکست رژیم ستمشاهی بود با هنرمندی بازیگران کم بینا " ابوالفضل علی نیا " در نقش زندانی ، سیده اعظم سیدی در نقش خرخرو "بردیا روحانی " در نقش زندانی ، نرجس محمدی در نقش زندانی  و بازیگر کودک نابینا شهربانو شرافتی در نقش زندانی  و کتابدار نابینا علی حاجی آبادی در نقش دیو اجرا شد.
 

مرجان بداغ آبادی افزود: پیش از این نیز بخش نابینایان و کم بینایان  این کتابخانه با اجرای تئاتر حیوانات مزرعه و اجرای قصه گویی نمایشی در بخش کودک حضور فعالی در اجرای فعالیت ها و برنامه های فرهنگی کتابخانه در مناسبت های مختلف داشته است.
حاجی آبادی کتابدار نابینا هدف از اجرای فعالیتهایی مانند سرود و تئاتر با اعضا نابینا و کم بینا را کمک به رشد و پرورش مهارتهای کلامی و شنیداری و افزایش اعتماد به نفس در این کودکان بیان کرد و اذعان داشت: با تقویت مهارتهای یاد شده در کودکان نابینا می توانیم از آنان افراد موفقی برای جامعه تربیت نماییم. وی همچنین با حضور فعال بین دانش آموزان در مدارس نابینایان و اجرای فعالیتهای فرهنگی ، کتابخوانی ، قصه گویی و برگزاری کلاسهای آموزش کامپیوتر و استفاده از نرم افزار به نابینایان  و  کمک به رفع مشکلات تحصیلی این دانش آموزان  نقش مهمی در آموزش و تربیت این کودکان ایفا می کند.

گفتنی است؛در پایان برنامه از طرف رئیس  شورای هماهنگی  تبلیغات اسلامی استان جوایزی تقدیم اجرا کنندگان برنامه ها شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1221