صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/12/5 يكشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خبرداد؛ چهارمین سال متوالی درخشش خراسان شمالی در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور پنجمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی 3 روستای خراسان شمالی بعنوان برگزیده، قابل تقدیر و مستمر در ترویج کتاب و کتابخوانی برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت:  پنجمین دوره از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با  معرفی 3  روستای خراسان شمالی بعنوان  برگزیده، قابل تقدیر و  مستمر در ترویج کتاب و کتابخوانی و چهارمین سال متوالی درخشش این استان  برگزارشد.
 جهانی عنوان کرد: در این جشنواره که با مشارکت ۱۴۰۶ روستا و ۱۷۲ شهر همراه بود در نهایت روستای ارکان از توابع شهرستان بجنورد به عنوان برگزیده و  روستای زوارم شیروان به‌عنوان روستای تقدیری انتخاب شدند.
وی افزود: همچنین جایزه استمرار فعالیت های کتابخوانی نیز به روستای بزنج از توابع  شهرستان اسفراین استان خراسان شمالی که در چهارمین دوره  جزو ده روستای برگزیده کشور انتخاب شده بود، اهدا شد که  به همت هادی قوامی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی و با هزینه شخصی کتابخانه‌ای با زیربنای 120 متر در این روستای فرهنگ مدار در حال ساخت می باشد که شایسته تقدیر است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خاطرنشان کرد:  در این مراسم از فاطمه قدرتی، مسئول کتابخانه عمومی رسالت روستای زوارم  شهرستان شیروان بواسطه فعالیت‌های کتابداران روستایی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در انتخاب روستاهای دوستدار کتاب کشور معرفی و تجلیل شد.
گفتنی است؛ در دومین دوره این جشنواره روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه و سملقان؛ در سومین دوره روستای طبر از توابع شهرستان جاجرم؛ در چهارمین دوره روستاهای اسفیدان از توابع شهرستان بجنورد و روستای بزنج از توابع شهرستان اسفراین بعنوان روستاهای برگزیده دوستدار کتاب کشور از خراسان شمالی انتخاب شده بودند.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 815