صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2

3

1
1397/9/18 يكشنبه به همت خیر بجنوردی؛ 2نسخه کتاب چاپ سنگی و گراور به کتابخانه عمومی آیت الله مهمان نواز اهداشد سرپرست کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد( آیت الله مهمان نواز ) گفت: دو نسخه کتاب چاپ سنگی و گراورتوسط خیر بجنوردی به این کتابخانه اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی : مرجان بداغ آبادی، سرپرست کتابخانه عمومی آیت الله مهمان نواز گفت : 2نسخه کتاب چاپ سنگی و گراورتوسط توسط فیروز نوروزی، خیر بجنوردی به یاد مرحوم جوانشیر نوروزی به کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد اهدا شد.

بداغ‌آبادی عنوان کرد: کتاب  نخست با عنوان " گلزار حسینی" بخط" اقل العباد مشکین قلم "بتاریخ 1333 خورشیدی حاوی اشعاری به زبان ترکی  در مدح اهل بیت و واقعه عاشورا  بوده و کتاب دوم  با جلد چرمی و فاقد اطلاعات فهرست‌نویسی است که  در قسمتی از ابتدای آن نام کتاب : "حمله حیدری "با خودکار در بالای صفحه نوشته شده است.

 وی افزود: با توجه به ارزش این کتاب‌ها و  همچنین نبود شرایط و تجهیزات مناسب برای نگهداری ایین کتاب‌ها ، بایگانی می شوند تا با فراهم آمدن امکانات با نام اهدا کننده و مشخصات جهت نمایش عموم قرار داده شود.

 سرپرست کتابخانه مرکری بجنورد تصریح کرد: از ابتدای افتتاح این کتابخانه  خیرین بیشماری کتابهای خود را به این کتابخانه  اهدا کرده اند که بزرگترین مجموعه آن‌ها مجموعه کتاب‌های کتابخانه شخصی مرحوم آیت الله مهمان نواز می باشد که توسط  خانواده این مرحوم  به این کتابخانه  اهدا شده است.

بداغ آبادی در پایان خاطرنشان کرد:  اهداء کتا ب  به کتابخانه های عمومی باعث گسترش فرهنگ کتابخوانی و توسعه و تجهیز کتابخانه ها به منابع بیشتر می شود.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 397