صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3

4

3

4
1397/7/14 شنبه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ کتابخانه‌های خانگی تأثیر بسزایی در توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی مناطق محروم روستایی دارد درادامه فعالیت‌های فرهنگی کمپین کتابخانه‌های خانگی مناطق محروم و مرزی شهرستان رازو جرگلان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بهمراه جمعی از مسئولین و اعضای این کتابخانه‌ها از کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله مهمان نواز و آیت‌الله موسوی بجنورد بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  به همراه  75 نفر از اعضای کودک، نوجوان و بزرگسال کتابخانه‌‎های خانگی روستاهای راز و جرگلان و جمعی از مسئولین این شهرستان  از کتابخانه عمومی  مرکزی  و موسوی بجنورد بازدید کردند.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در جمع اعضای کتابخانه‌های خانگی روستاهای راز و جرگلان بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان یک مقوله مهم در جامعه تاکید کرد و گفت: مطالعه کتاب افراد را به اندیشه وا می دارد و  به افزایش بینش و آگاهی فرد کمک می کند و یکی از ابزارهای مهم برای فرهنگ سازی است.

فرخنده از حضور پرشور اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه‌های خانگی ابراز خرسندی کرد و افزود: می بایست ابزارهای مهم برای علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی را بیش از پیش فراهم کنیم تا شاهد رشد و توسعه فرهنگ مطالعه در استان باشیم. لذا تشکیل  کمپین کتابخانه‌های خانگی بویژه در مناطق محروم روستایی نقش بسزایی در توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی دارد.

وی ضمن بازدید از کتابخانه عمومی مرکزی و  آیت الله موسوی بجنور به همراه اعضای کتابخانه‌های خانگی روستاهای مناطق محروم راز و جرگلان، قرار گرفتن در اینگونه فضاها را موجب نشاط و شادابی فرد و انس و الفت هر چه بیشتر آن با کتاب و کتابخوانی دانست. 

کمپین کتابخانه‌های خانگی به دنبال نیاز مردم به مطالعه کتاب شکل گرفت. کتاب‌ها و منابع موجود در این کتابخانه ها توسط مردم، ادارات و مراکز فرهنگی استان و شهرستان تأمین می شود؛ این منابع به فرد علاقمند به کتاب و کتابخوانی در هر روستا سپرده می شود و علاقمندان می توانند با مراجعه به منزل آن فرد کتاب‌های مورد نظر خود را امانت بگیرند.

 گفتنی است، ساخت کتابخانه در «بیک پولاد» و «یکه سعود» ،تهیه و تجهیز کتابخانه سیار و برگزاری کلاس‌های آموزشی، از مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با هدف بررسی اجرای برنامه‌های فرهنگی و  اجتماعی در شهرستان محروم و مرزی رازو جرگلان بود که در دهم شهریور در روستای کلاته ابریشم بخش جرگلان برگزارشد.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 252