صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/8/24 پنجشنبه نماینده ولی فقیه در جمع کتابداران خراسان شمالی: توسعه فرهنگ کتابخوانی، مایه طراوت جامعه اسلامی است آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در دیدار با کتابداران خراسان شمالی کتاب را به عنوان دوست ارزشمند همه انسان ها دانست و مردم را به کتاب خواندن و اهداء کتاب به یکدیگر دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  عصر روز چهارشنبه، 23 ابان‌‍ماه حضرت آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد همزمان با فرارسیدن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی  ایت الله مهمان‌نواز بجنورد  با کتابداران و کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان در محل سالن جلسات  این  کتابخانه دیدار  و گفتگو کرد.

آیت‌الله یعقوبی  ضمن تبریک  فرارسیدن ایام هفته کتاب و همچنین افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد که  بنام یک   شخصیت  انقلابی و فرهیخته مزین شده است، تصریح کرد: آیت‌الله مهمان‌نواز شناسنامه انقلابی خراسان شمالی بود  که  یاد  و خاطره اش با  دمیده شدن عطر کتاب و کتابخوانی در این فضای فرهنگی جاویدان می ماند.

 امام جمعه بجنورد در این دیدار ضمن تأکید بر  نقش محوری کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگ جامعه گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی، مایه طراوت جامعه اسلامی است  و برای دستیابی به جامعه‌ای توسعه‌یافته و علم محور، باید زندگی مردم با کتاب عجین شود.

یعقوبی با اشاره به اینکه  کتاب اندیشه انسان را باز کرده و فهم و درک او را از جهان پیرامون بیشتر می کند، کتابداران را فرهیختگانی عنوان کرد که در کتابخانه‌ها میزبان افکار، اندیشه‌ها و آگاهی‌های مردم هستند    و مردم را به کتاب خواندن و اهداء کتاب به یکدیگر دعوت کرد.

وی افزود: به‌منظور شکوفایی ظرفیتهای بالقوه هنری و علمی، کتابخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است و مردم می‌توانند با بهره‌گیری مناسب از خدمات کتابخانه‌ای قدم‌های استواری در جهت رشد و کمال علمی و فرهنگی جامعه بردارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی همچنین خاطرنشان کرد: باید با الگوبرداری از متفکرانی همانند علامه طباطبایی در راه اشاعه فرهنگ کتابخوانی گام برداریم.

علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی نیز در این دیدار از نگاه ویژه آیت‌الله یعقوبی به حوزه کتاب و کتابخوانی در خطبه‌های نماز جمعه و جلسات فرهنگی استان، و تأکید و پیگیری های نماینده ولی فقیه در بهره برداری از کتابخانه مرکزی بجنورد  قدردانی کرد.

جهانی گفت: سرانه فضای کتابخوانی سال گذشته در استان 12هزار و 500متر مربع بود  که امسال با بهره برداری از  کتابخانه  مرکزی آیت الله مهمان نواز  و کتابخانه روستای کلاته ابریشم  و 10 کتابخانه شهری و روستایی تا آخر سال میزان فضای کتابخانه‌ای استان به 20405 متر مربع خواهد رسد که نسبت به سال گذشته رشد 57 درصدی را خواهد داشت.

جهانی با تأکید بر شعار "حال خوش خواندن " به عنوان شعار امسالِ  هفته کتاب افزود: امیدواریم با تمهیداتی که صورت گرفته و رشدی که در سرانه زیربنای کتابخانه‌ای در استان شاهد  حال خوش فرهنگ متابخوانی در استان باشیم.

گفتنی است؛ در پایان این نشست تندیس هفته کتاب امسال  توسط مدیرکل کتابخانه‎های عمومی استان به نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اهداشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 370