صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2
1397/7/10 سه‌شنبه بمناسبت 8 مهرماه، روز بزرگداشت مولانا؛ نمایشگاه کتاب و نشست مثنوی خوانی در کتابخانه علامه دهخدا برگزار شد نمایشگاه کتابی از آثار مولانا و نشست مثنوی خوانی بمناسبت روز بزرگداشت مولانا با حضور علاقه مندان در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد برگزار شد.

به  گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، منصوره یوسفی، مسئول کتابخانه عمومی دهخدا بجنورد از برپایی نمایشگاه کتاب از آثار  مولانا و نشست مثنوی خوانی با حضور علاقه مندان در محل سالن اجتماعات این کتابخانه خبرداد.

یوسفی گفت: 8مهر ماه مصادف با بزرگداشت این شاعر بزرگ است و این بهانه ای شد برای دوستان مولوی تا به مطالعه و بحث در اشعار مثنوی بپردازند.

وی افزود: ضمن برپایی نمایشگاهی از آثار این شاعر بزرگ، نشست مثنوی خوانی با حضور علاقه‌مندان در کتابخانه علامه دهخدا برگزارشد. ابتدا استاد جلیل مسعودی فر با کلام دلنشین خود حاضران جلسه را به شنیدن چند بیت از مثنوی مهمان کرد و بعد سایرحاضران  چند بیتی از اشعار او را خوانده و سپس به بحث در مورد اشعار پرداختند.

 مسئول کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد خاطرنشان کرد:  نشست مثنوی خوانی یکشنبه‌ها ساعت 17 در محل سالن اجتماعات کتابخانه علامه دهخدا با حضور استاد  مسعودی فر برگزار می شود و شرکت در آن برای عموم علاقه مندان آزاد است.

گفتنی است؛ جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولانا، مولوی و رومی  از مشهورترین شاعران ایرانی پارسی‌گوی است که از او آثار مکتوب بسیاری به نظم و نثر بجای مانده است. آثار منظوم مولانا شامل غزلیات، مثنوی و رباعیات اوست و آثار منثور شامل فیه ما فیه و مجالس سبعه.

منبع: بجنورد
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 237