صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/8/26 شنبه مهری پریرخ در پیامی به مناسبت بزرگداشت روز کتاب کتابخوانی و کتابدار: وظیفه اجتماعی کتابخانه عمومی حل مشکلات جامعه، آموزش و آگاهی رسانی به مردم است مهری پریرخ، استاد علم ارتباطات و دانش شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در پیامی به مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار تأکید کرد: وظیفه اجتماعی کتابخانه عمومی حل مشکلات جامعه، آموزش و آگاهی رسانی به مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهری پریرخ، استاد علم ارتباطات و دانش شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد به مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پیامی ارسال کرد که بدین شرح است:

امروزه کتابداران، کتاب یاران، کتاب درمانگران و مشکل گشایانی هستند که می توانند نقش نجات بخشی را برای مردم داشته باشند. آنها، مانند پلی مابین مراجعان بی خانمان، کسانی که مشکل تندرستی، مشکل تحصیلی، یا ناتوانی جسمانی و یا به بیماری روانی دارند و متخصصان سلامت، مشاوران اقتصادی،  توانبخشان، متخصصان علوم تربیتی، روانپزشکان، روانشناسان، و یا کارآفرینان. این پل توسط منابعی که برای مطالعه توصیه می شود و مشاوره می تواند شکل گیرد.
مراجعان با گذرانیدن ساعتی در بین دانشمندان خاموش، در فضای دلپذیر و آرامش بخش کتابخانه و یا خواندن آنچه که دوست دارند و یا نیاز دارند، می توانند لذت ببرند و به آرامش برسند. این آرامش با توجه به مشکلات زندگی در عصر حاضر خیلی ضروری است.
 وظیفه اجتماعی کتابخانه عمومی حل مشکلات جامعه، آموزش و آگاهی رسانی به مردم است. بنابراین ارزش کتابخانه عمومی دیگر تنها به منابع آن نیست، بلکه انواع فعالیت های سرگرم کننده، آموزشی و آگاهی رسانی که مردم در مرکز توجه آنها قرار دارند و در کنار کتابداران نقش آفرینان آنها هستند نیز ارزش کتابخانه را نشان می دهد. این کتابخانه ها بعد از خانه، مدرسه و محل کار جایی است که مردم به آن وابسته و دلبسته خواهند شد. چنین کتابخانه های نشانه جامعه توسعه یافته است. پس بپاخیزیم برای ساختن جامعه ای توسعه یافته و سعادتمند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 336