صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2

1
1397/10/10 دوشنبه اجرای طرحی با هدف ایجاد علاقمندی به مطالعه در کودکان و نوجوانان؛ «جعبه کتاب‌های ممنوعه» آمار امانت کتابخانه امام صادق(ع) را بالا برد مسئول کتابخانه عمومی امام صادق(ع) روستای خیرآباد شهرستان فاروج خبرداد: جعبه کتاب های ممنوعه آمار امانت کتابخانه را در آذرماه سال جاری 52 درصد رشد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مرضیه مهربان، مسئول کتابخانه امام صادق(ع) روستای خیرآباد  گفت: با اجرای طرح جعبه کتاب های ممنوعه  آمار امانت آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 52 درصد رشد یافت.

مهربان عنوان کرد: این طرح با محوریت یک اصل روانشناسی ( از هرچه منع کنیم افراد کنجکاوتر به انجام می شوند) در کتابخانه اجرایی شد.

وی افزود:  بعد از طراحی جعبه و  نصب( کتابهای ممنوعه، لطفا به این کتاب ها دست نزنید، خطر دارد) تعدادی از کتاب های مرتبط با حوزه کودک  و نوجوان  در آن قرار داده شد و جعبه در محلی که  در تیرس نگاه کتابدار نبود قرار داده شد.

مسئول کتابخانه امام صادق(ع) بیان کرد: کودکان به تصور اینکه کتابدار مشغول کار است و با مشارکت هم کتاب‌های این جعبه را برداشته و برای امانت می خواستند، در پایان هر روز کاری شاهد بودم که جعبه خالی از کتاب است و به این ترتیب کتاب ها بیشتری به امانت می رفت.

مهربان خاطرنشان کرد: هر روز قبل از حضور اعضا کتاب های جدید جایگزین کتاب های به امانت رفته می شد.
گفتنی است؛
این طرح با هدف زمینه سازی برای علاقمندی کودکان ونوجوانان به مطالعه اجرایی شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 369