صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/7/16 دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش خبوشان فاروج؛ ارتقا درجه کتابخانه عمومی حضرت مهدی (عج) تیتکانلو هدفگذاری شد ارائه راهکار برای افزایش عضویت در کتابخانه‌های عمومی بخش خبوشان از محورهای نشست انجمن کتابخانه های این بخش بود که ارتقا درجه کتابخانه با برنامه ریزی برای افزایش عضویت هدفگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های خراسان شمالی، بخشدار بخش خبوشان در جلسه انجمن کتابخانه‎های عمومی این بخش گفت: جذب کودکان ونوجوانان لازمه زمینه سازی برای پرورش نسل کتابخوان است که با توجه به آغاز سال تحصیلی، ضرورت افزایش ساعات کتابخانه احساس می شود.

روح الله فخار افزود: فعالیت تنها کتابخانه شهر تیتکانلو در ساعات اداری فرصت جذب حداکثری را کمرنگ می کند و تعامل دستگاه های فرهنگی برای کمک به افزایش عضویت ضروری است.

وی برتعامل بیشتر مدارس وکتابخانه ها در بخش خبوشان  تاکید کرد و بیان داشت: دو دستگاه با استفاده از ظرفیت هایشان می توانند در مسیر توسعه فرهنگ کتابخوانی اقدام کنند.

شهردار تیتکانلو هم با اشاره به عملی نشدن وعده ها برای آغاز ساخت کتابخانه این شهر گفت: زمین در نقطه مناسبی از شهر برای ساخت واگذار شد و به رغم اختصاص 600 میلیون ریال در مرحله اول برای شروع کار، اقدامی ضورت نگرفته است.

حسین جاهد افزود: فضای استیجاری فعلی کتابخانه با توجه به واقع نشدن در مرکزیت شهر خود عامل بازدارنده در جذب اعضای بیشتر است.

رئیس اداره کتابخانه های شهر ستان فاروج هم گفت: جذب نیرو برای کتابخانه ها استانداردهایی دارد که یکی از مهمترین آن تعداد اعضا است.

مریم مومن زاده با اشاره به اینکه با تلاش کتابدار کتابخانه تیتکانلو تعداد اعضا به 536 نفر رسیده است بیان داشت: ارتقا در جه کتابخانه  برای جذب یک نیرو و فعالیت این واحد در نوبت صبح و عصر مستلزم رسیدن عدد عضویت به 1400 نفر است.

در این نشست ارائه لیست کتاب کتابخانه های مدارس برای ارزیابی تناسب آن با رده سنی دانش آموزان بصورت دوره ای به  اداره کتابخانه های شهرستان، برگزاری نشست با مدیرکل کتابخانه ها برای بررسی رقم تخصیصی اعتبارات ساخت کتابخانه تیتکانلو، برگزاری مسابقه کتابخوانی در هفته کتاب با مشارکت شهرداری تیتکانلو و فرهنگ و ارشاد و اداره کتابخانه ها ، معرفی رابط مدارس به کتابخانه تیتکانلو، برنامه ریزی برای نواخته شدن زنگ مطالعه در مدارس شهر تیتکانلو، برگزاری طرح های مرتبط با نذر و اهدای کتاب در پایگاه نمازجمعه  مصوب شد.

منبع: فاروج
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 287