صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/7/14 شنبه با حضور اعضای فعال کتابخانه ؛ نشست نقد کتاب «زیبا صدایم کن» در کتابخانه شهید مطهری برگزارشد مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم از برگزاری نشست نقدکتاب (زیبا صدایم کن) در این کتابخانه با حضور اعضای فعال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، یاسر مرگن مسئول  کتابخانه عمومی شهید مطهری  جاجرم از برگزاری نشست  نقدکتاب (زیبا صدایم کن) در این کتابخانه با حضور اعضای فعال خبر داد.
مرگن گفت : رمان زیبا صدایم کن نوشته فرهاد حسن زاده  ماجرای دختر پانزده ساله‌ای است که در موسسه‌ای زیر نظر بهزیستی زندگی می‌کند. مادر معتادش ازدواج کرده و پدرش به سبب بیماری روانی در آسایشگاه بیماران روانی بستری است. زیبا در روز تولدش به پدر کمک می‌کند تا از آسایشگاه فرار کند. پدر موتور یکی از کارکنان آسایشگاه را می دزد تا با هم به گردش بروند و تولد زیبا را جشن بگیرند.

زیبا به زودی از همدستی با پدرش پشیمان می‌شود. پدر تعادل روانی ندارد هر لحظه به حالی درمی‌آید؛ گاهی خوب است و گاهی بد و گاهی دچار جنون و گاهی دچار توهم می‌شود. سرانجام زیبا با همکاری نیروی بیمارستان پدر را بیمارستان برمی‌گرداند و تولدش را با کسانی که در کنارشان امنیت دارد جشن می‌گیرد.

وی افزود: زیبا دختری است که شرایط زندگی او با همه هم سن و سالهایش متفاوت است ونویسنده  تلاش کرده که در این اثر متفاوت بودن زندگی انسان‌ها را به مخاطبان نشان دهد .  اعضا و مهمانان برنامه بر این عقیده بودند که تاثیر گذارترین قسمت اثر جایی است که زیبا و پدرش به فروشگاه خواب می روند و پدر زیبا به خواب عمیقی فرو می رود و زیبا گذشته را مرور می کند.
گفتنی است؛ کتاب «زیبا صدایم کن» فرهاد حسن زاده به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ترجمه شده است.
منبع: جاجرم
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 208