صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2

7

1

3

4

6

5
1397/10/10 دوشنبه همزمان با سالروز حماسه 9 دی؛ نشست هم اندیشی اعضای بسیج اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی برگزارشد نشست هم اندیشی اعضای پایگاه بسیج عمار اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی همزمان با 9 دیماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در محل کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، نشست هم اندیشی اعضای  پایگاه بسیج عمار  اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی همزمان با 9 دیماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در محل کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  و فرمانده  پایگاه بسیج عمّار در این نشست با اشاره به اهمیت 9دی، این روز را بسیار عزیز و پر افتخار برای ملت ایران عنوان کرد و افزود: با توجه به اتفاقات سال 1388 ، عاشورا بار دیگر به کمک کشور آمد و بحمدالله نظام مقدس اسلامی از این گذرگاه سخت نیز با بصیرت و حضور مردم عبور کرد.

فرمانده پایگاه بسیج عمّار در خصوص قدرت مردم این‌گونه بیان داشت: مردم خیلی قدرتمند هستند و هیچ عقد اخوتی با ما نبسته‌اند و در صورتی که با مردم نباشیم، آنها علیه ما خواهند بود.

 جهانی در ادامه عنوان و جایگاه بسیج را مقدس شمرده و به رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها تأکید کرد در تبلیغات محیطی خود عنوان بسیج را قید کنند.

 وی همچنین در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: قبل از اینکه امر به معروف و نهی از منکر کنیم باید این فریضه را از خودمان شروع کنیم چرا که بهترین روش اجرای این فریضه الهی، عمل به آن است، البته باید مراتب امر به معروف و نهی از منکر رعایت شود.

رسول شاکری،  مسئول حراست و سرگروه حلقه‌های صالحین شهید ایل‌بیگی پایگاه بسیج عمّار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مسائلی پیرامون فتنه و ابعاد آن در سال 88 ارائه کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه در نظام اسلامی خدمت می‌کنیم پس باید به اصول اولیه نظام اعتقاد داشته و در فتنه‌ها پیرو ولایت بمانیم.

 شاکری با اشاره به  تجربه سال 88 افزود: فتنه سال 88 به ما می‌آموزد که انقلاب با رویش‌ها و ریزش‌هایی همراه است که بصیرت در این ایام و ولایتمداری راه را بر ما روشن می‌کند.

وی ضمن اشاره به قدرت ایران در منطقه افزود: تا دو دهه قبل حضور مستشاری و نظامی ایران در منطقه و کشورهای مسلمان و دفاع از حقوق کشورهایی مثل سوریه در عملکرد بین‌المللی ایران مشاهده نشده است ولی اکنون ایران در منطقه از حقوق کشورهای مسلمان دفاع کرده و در پهنه دریا و اقیانوس‌ها و حتی در تجهیزات دفاعی و مخابراتی نقش برجسته‌ای ایفا کرده است.

مسئول حراست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی همچنین با اشاره به بنیاد فوکویاما در آمریکا عنوان داشت: به بیان این بنیاد اسلام به رهبری ایران در جهان در حال پیشرفت بوده و یکی از قدرت‌هایی است که در مقابل قدرت هژمونی آمریکا خواهد ایستاد.

سرگروه حلقه صالحین پایگاه بسیج اداره کل کتابخانه‌های عمومی همچنین به 2 نگرش مشترک که در مورد ایران در بُعد داخلی و خارجی وجود دارد اشاره کرد و گفت: یکی از این نگرش‌ها این است که اسلام از ایران در حال صادر شدن و پیشرفت است و در مجموع به اذعان دانشمندان موثر در سیاست بین‌المللی کشورمان در عرصه بین‌المللی حضور فعال و موثر دارد این در حالی است که قدرت اسرائیل روز به روز در حال افول است و آن را می‌توان از جنگ‌هایی که با اعراب داشته‌اند اثبات کرد، به همین دلیل سیاست جدید اسرائیل ترور از طریق پهپادها می‌باشد. در خصوص امر به معروف و نهی از منکر نیز ما باید علاوه بر تبلیغ، عامل باشیم.

محمد شادمهری مسئول منابع انسانی پایگاه بسیج عمّار نیز در این نشست به برنامه‌های پیش‌رو از جمله: نشست تخصصی کتاب‌خوان مدیران بسیجی، شب شعر همراه با ولایت و رونمایی و نقد کتاب یکی از بسیجیان نویسنده با همکاری بسیج ادارات کل و بسیج هنرمندان، صدور بیانیه در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی و انتشار آن از طریق سایت صالحین پایگاه بسیج عمار و فعال کردن دبیرخانه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و از اعضای پایگاه خواست تا در این مسیر با پیشنهادات و انتقادات خود، همکاری  کنند.

وی در پایان  گزارشی از میزان جذب اعضای عادی و پرونده های ارسال شده برای تبدیل عضویت به فعال در سال 97 ارائه کرد.

گفتنی است؛ پیش از شروع این نشست به مناسبت حماسه 9دی روز میثاق امت با ولایت، فرمانده و اعضای پایگاه بسیج عمار اداره کل در راهپیمایی روز 9دی حضور یافته و بانگ بیزاری از فتنه و فتنه‌گر را سر دادند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 339