صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2

1

3

2

1
1397/12/14 سه‌شنبه با اعلام اسامی 7 منتخب جشنواره؛ 3 کتابدار خراسان شمالی در جشنواره منطقه ای قصه‌گویی نهاد برگزیده شدند هشتمین جشنواره منطقه ای قصه‌گویی نهاد در خراسان رضوی با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، هشتمین جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد در خراسان رضوی با حضور مهدی رمضانی،معاون توسعه کتابخوانی و ترویج کتابخوانی؛هادی آشتیانی،مدیرکل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مدیران کل کتابخانه های عمومی استانهای خراسان شمالی، رضوی، جنوبی،  سیستان و بلوچستان،یزد و مازندران و  جمعی از قصه‌گویان و قصه دوستان 4 استان کشور، با معرفی قصه‌گویان برگزیده به کار خود پایان داد.

علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام این خبر اظهارداشت: در این جشنواره 40 نفر از کتابداران قصه گو از استانهای خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند که  طی دو روز به قصه گویی پرداختند و در نهایت با داوری توسط سه داور منتخب نهاد کتابخانه های عمومی کشور 7  قصه گو برتر،  مشخص و معرفی شدند.

جهانی عنوان کرد: قصه گویی یک فن و هنر است و این فن و هنر از مناسبترین راهکارها برای مانوس کردن کودکان با کتاب و کتابخوانی است.

وی یادآورشد: یکی از ثمرات و نتایج برگزاری این جشنواره آموزش کتابدارانی است که مهارت قصه گویی را آموخته اند و در کتابخانه ها از این هنر خود استفاده خواهند کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خاطرنشان کرد: 16 نفر از کتابداران استان در مرحله مقدماتی با ارسال کلیپی کوتاه از اجرای یک قصه به دبیرخانه جشنواره توانستند مجوز حضور در مرحله منطقه ای را دریافت کنند که از این حیث نیز استان خراسان شمالی بیشترین تعداد شرکت کننده و منتخب مرحله مقدماتی را  در کشور داشت.
جهانی ادامه داد: خانم‌ها تکتم اربابی، کتابدار کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) گرمه؛  ضحی ایزانلو، کتابدار کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد و رقیه دستان، مسئول کتابخانه عمومی وحدت روستای دوین شیروان  از خراسان شمالی  به مرحله کشوری جشنواره که اردیبهشت ماه در یزد برگزار می شود معرفی شدند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 403