صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود


1397/12/21 سه‌شنبه برگزاری برنامه های شاد و متنوع در بخش کودک کتابخانه مرکزی کتابدار کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت : همزمان با روز دوشنبه های شاد کودکانه،کودکان عضو کتابخانه مرکزی بجنورد تعدادی از بازی های بومی ،محلی و سنتی خراسان شمالی را در محل بخش کودک کتابخانه بازی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مریم رضاقلی زاده، کتابدار کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد گفت : همزمان با روز دوشنبه های شاد کودکانه،کودکان عضو کتابخانه مرکزی بجنورد تعدادی از بازی های بومی ،محلی و سنتی استان  را در محل بخش کودک کتابخانه بازی کردند.

رضاقلی زاده گفت: از آنجایی که بازی و سرگرمی نقش موثری در رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان دارد،با استفاده از کتاب "بازی های بومی ،محلی و سنتی استان خراسان شمالی" تعدادی از بازی های بومی استان از جمله:یک قل دو قل،تخم مرغ بازی،بگرد و پیداش کن،کبدی،نی و پنبه، تیله بازی و ....انجام شد.این بازی ها و سرگرمی های جذاب سنتی و بومی با استقبال زیادی از سوی کودکان و والدین آنها رو به رو شد.

وی  افزود: همچنین همزمان با فرارسیدن روز درختکاری ، کودکان عضو کتابخانه مرکزی بجنورد با کاشت نهال درخت،گل و سبزه این آیین کهن را  گرامی داشتند. از آنجایی که کاشت درخت و سرسبزی و طراوت محیط زیست یکی از کارهای پسندیده در فرهنگ ایرانی است ،جهت رواج و تداوم این کار در بین کودکان، ابتدا کتابداران کتابخانه مرکزی، در مورد اهمیت درختان و درختکاری توضیحات لازم را ارائه  سپس کودکان در فضای پارک کنار کتابخانه اقدام به کاشت نهال کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 302