صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2
1397/12/11 شنبه اجرای طرح« نماز، ندای جاودانگی» در کتابخانه پیامبر اعظم(ص) اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه در راستای ترویج فرهنگ نماز، اقدام به برپایی نماز جماعت در محل کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص ) گرمه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی ، حسین شاهرودی، کتابدار کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص)  گرمه از برگزاری نماز جماعت در راستای اجرای طرح « نماز، ندای جاودانگی» با حضور اعضای کودک و نوجوان خبر داد
شاهرودی بیان داشت: کتابخانه های عمومی با توجه به نوع مخاطبین و مراجعین خود و ارتباط گسترده با جوانان و نوجوانان یکی از مراکز تاثیرگذار در ترویج شعائر و فرائض اسلامی هستند.

وی با اشاره به نقش موثر نماز در زندگی فردی و اجتماعی افراد یادآور شد: استفاده از ظرفیت کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ نماز و معرفی منابع متناسب با این موضوع به اعضاء و مراجعین به کتابخانه های عمومی می تواند موجب نوسازی معنوی اقشار مختلف شود.

کتابدار کتابخانه پیامبر اعظم (ص) گفت: باتوجه به حضور فعال کودکان و نوجوان تصمیم به برگزاری نماز جماعت در روزهای پنج شنبه گرفته شد که اولین نماز جماعت پنج شنبه 9 اسفند ماه درکتابخانه پیامبر اعظم (ص) برگزار شد
شاهرودی خاطرنشان کرد: این برنامه در ابتدای امر برای 12هفته طراحی و هدف از اجرای این طرح برگزاری نماز جماعت  این فریضه واجب الهی و تبلیغ نماز در این کتابخانه می باشد .
وی  گفت: روش اجرای  طرح بدین صورت است که   قبل از اقامه نماز ، آموزش طهارت ، وضو و قرائت نماز توسط کارشناس یا روحانی حوزه علمیه انجام می پذیرد.

 بعد از اقامه نماز در هر جلسه به دو نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جایزه نقدی اهدا و همچنین بعد از12جلسه حضور اعضا ، اردوی فرهنگی تفریحی یک روزه ویژه این عزیزان برگزار خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 268