صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/12/7 سه‌شنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج مطرح شد؛ کتابداران 5 کتابخانه روستایی فاروج به مدرسه می روند با مصوبه انجمن کتابخانه های شهرستان فاروج، کتابداران 5 کتابخانه روستایی فاروج با کتاب هایشان به مدرسه می روند تا در زنگ مطالعه، دوستی دانش آموزان را با یار مهربان بیشتر کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، سرپرست فرمانداری شهرستان فاروج در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ مطالعه مثل بسیاری از رویدادهای دیگر در مدارس شدنی است گفت:  این فرهنگ اگر در کودکی نهادینه شود استمرار می یابد.

مسعود صادق افزود: طرح و برنامه ها باید برای مقطع ابتدایی باشد و تحقق آن درسایه تعامل ویژه  کتابخانه ها با آموزش وپرورش  و همه دستگاه های متولی برای استفاده از ظرفیت یکدیگر است

وی گفت: اصراری بر داشتن مصوبه های متعدد در یک جلسه نداریم و رویکرد داشتن مصوبه با قابلیت اجرایی بیشتری است.

وی با تاکید برلزوم حضور نخبگان حوزه کتاب و کتابخوانی در جلسات انجمن  برای رسیدن به راهکارهای موثر در نهادیه شدن این فرهنگ مغفول مانده افزود:  در5 روستای  شهرستان کتابخانه دایر است و طرح اجرای زنگ مطالعه را از همین روستاها و در فضای مدارس ابتدایی آغاز می کنیم.

وی گفت: اداره کتابخانه های شهرستان با مشارکت کتابداران این طرح را ارائه کنند تا در مدارس پیش بینی شده عملیاتی شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج گفت: در شهرستان فاروج 3هزارو 613 نفر عضو کتابخانه هستند که از ابتدای امسال 53 هزار و 11 جلد کتاب از سوی این افراد به امانت رفته است.

مریم مومن زاده با اشاره به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برگزاری نشست های کتابخوانی در سطح کتابخانه ها و مدارس ، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نشست های قصه گویی و.. افزود: با مدارس ابتدایی در روستاهای دارای کتابخانه تعامل خوبی انجام می شود که باید هدفمند شود.

وی بر لزوم سرعت بخشی بر ساخت کتاخانه تیتکانلو تاکید کرد و گفت: امیدواریم با اختصاص به موقع و کافی اعتبارات ساخت این کتابخانه که عملیاتی شدن ان به درازا کشیده شده،  کشیده آغاز شود

در این نشست ارائه طرح و مشارکت در اجرای زنگ مطالعه از سوی اداره کتابخانه های شهرستان و  اجرای آن بصورت پایلوت در 5 روستا و بررسی بازخورد آن برای اجرای سراسری آن در سطح مدارس شهرستان، نصب رمپ از سوی شهرداری در ورودی کتابخانه برای حضور پررنگ تر معلولان ، نصب تابلو راهنما برای کتابخانه های روستایی( در صورت  شورای شهر برای کتابخانه شهر) مصوب شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 293