خبرهای روز
1

2

3

4
1397/8/30 چهارشنبه سرپرست استانداری خراسان شمالی؛ ترویج کتابخوانی ، تضمین توسعه فرهنگ یک جامعه است سرپرست استانداری خراسان شمالی در بازدید از کتابخانه مرکزی مرحوم آیت الله مهمان نواز بجنورد، گفت: کتابخانه‌های عمومی نقشی تأثیر گذار در ترویج کتابخوانی و توسعه فرهنگی جامعه دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، مجید پورعیسی، سرپرست استانداری خراسان شمالی در پنجمین روز از هفته کتاب با حضور در کتابخانه مرکزی بجنورد( آیت الله مهمان‌نواز)ضمن عرض  تبریک و خداقوت  از بخش های مختلف  کتابخانه  دیدن کرد و به گفت و گو با کتابداران پرداخت.

پورعیسی
  با بیان این که توسعه کتابخانه‌ها و ارتقای علاقه مندی مردم به کتابخوانی بهترین کار و سرمایه گذاری برای آینده جامعه است، توصیه های مدیریتی خطاب به متولیان این حوزه ارائه کرد.

وی با با بیان این که به هر میزان برای کتابخانه و کتابخوانی هزینه شود باز هم اندک است، عنوان کرد: ترویج کتابخوانی در رشد فکری و آگاهی مردم تأثیر بسزایی دارد و کتابخانه‌های عمومی نقشی متمایز و تأثیر گذار در توسعه فرهنگی جامعه دارند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی
  خراسان شمالی افزود: پرورش روحی بشر به کتاب مربوط می شود و خواندن کتاب‌های خوب، در حکم مکالمه با انسان‌های فرهیخته و شرافتمند در گذشته و حال است.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی
  استان  نیز دراین بازدید گزارشی از مجموعه برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان در هفته کتاب را ارائه کرد  و نوید بهره برداری از 10 کتابخانه شهری و روستایی  را  که آماده بهره برداری هستند داد.
جهانی گفت:
 ساختمان جدید کتابخانه  شهید بهشتی  آشخانه و  علامه طباطبایی روستای دشت بهره برداری  شده و  جابجایی صورت گرفته  و در حال استفاده می باشد و کتابخانه‌های روستایی  غلامان و  جوشقان نیز در هفته آینده با حضور مسئولین  و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی رسما افتتاح می شود. 
دعوت به حضور اداره کل کتابخانه های عمومی در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان، کمک به حل مشکلات فنی و اجرایی کتابخانه های روستایی آماده بهره برداری و تقویت منابع و امکانات کتابخانه مرکزی بجنورد ازجمله تاکیدات سرپرست استانداری در این بازدید بود.

گفتنی است؛
   کتابخانه مرکزی مرحوم آیت الله مهمان نواز بجنورد و کتابخانه روستایی کلاته ابریشم شهرستان رازوجرگلان نیز ، دهم شهریورماه امسال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور افتتاح شد و به بهره برداری رسید.