يكشنبه 6 بهمن 1398   23:31:56


 

خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «مثل مادر مهربان»، «درود بر برادر ارتشی»، «دختر پیامبر» و «جوانان درباری و آرمان‌شهر» در قالب طرح کتاب خوان بهمن ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
باهدف همگانی‌کردن امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» را برگزار می‌کند.
با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛
در ادامه مسئولیت و فعالیت‌های اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یاری رسانی به مردم آسیب دیده کشور از بلایای طبیعی، پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور آغاز به‌کار کرد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته اول بهمن‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
جشن تکلیف، آغازی شیرین برای عبادت و بندگی؛
دانش آموزان کلاس سوم دبستان فرزانه عضو کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد، جشن تکلیف خود را در سنگر فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار کردند.
بمناسبت روز هوای پارک و با حضور جمعی از اعضای کودک ونوجوان ؛
کتابخانه عمومی امام رضا(ع) بجنورد در روز هوای پاک اردوی تفریحی با حضور جمعی از اعضای کودک ونوجوان کتابخانه و مشارکت کتابداران برگزار کرد.
با مشارکت کتابخانه امام خمینی(ره) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین؛
کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) اسفراین :یاد و خاطره سردار دل‌ها ، بزرگمرد تاریخ و حماسه ایران زمین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با برگزاری شب شعر ، با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان گرامی داشت.
یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های فرهنگی و مناسبتی در محل کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) روستای چری شهرستان فاروج زنده شد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته ‌پایانی دی و روزهای ابتدایی بهمن‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
سردار بتنهایی یک لشکر بود، راهت را با قطره قطره خونمان ادامه خواهیم داد؛
همزمان با شهادت مظلومانه سردار رشید حاج قاسم سلیمانی ویژه برنامه های فرهنگی با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره این شهید گرانقدر در همه ی رده های سنی و در کلیه ی کتابخانه های شهرستان برگزارشد.
بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار قاسم سلیمانی؛
کتابدار کتابخانه عمومی الزهرا (س) بجنورد گفت: نشست کتاب خوان کتابخانه‌ای دیماه این کتابخانه بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار قاسم سلیمانی برگزار شد .
خیران فاروجی با تامین 25میلیون ریال برای تجهیز کتابخانه تازه راه اندازی شده روستای خرق این شهرستان کمک کردند.
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه؛
مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی( ره ) اسفراین گفت: طرح اهدای کتاب، اهدای آگاهی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و استفاده بهینه عموم از کتاب‌های بلا استفاده در محل این کتابخانه اجرا شد.
انا لله و انا الیه راجعون؛
ضایعه درگذشت مادربزرگ گرامی و مومنه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان را از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحومه و صبر جمیل برای ایشان و سایر بازماندگان مسئلت می نماییم.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت پدر بزرگوار برادران نورمحمدزاده زوارم؛ کتابداران شیروانی را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
جشنی به یاد ماندنی در فضای فرهنگی کتابخانه؛
مسئول کتابخانه عمومی حافظ روستای خرق شهرستان فاروج خبر گفت: جشن تکلیف اعضای دختر دانش آموز کلاس سوم در محل کتابخانه برگزارشد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم از برگزاری کارگاه آموزشی محیط زیست در کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم دی‌ماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته چهارم دی‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حضور رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس کشور؛
به همت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی و با حضور رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس کشور مرکز کتب تخصصی دفاع مقدس در کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد راه اندازی و افتتاح شد.
کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی داشتند.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در هفته سوم دی‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در پیامی صورت گرفت؛
در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.
پیام تسلیت دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی آورده است: حاج قاسم تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه مرام و مسلک او مرام جوانمردی، اخلاق مداری، مردم داری، ایران دوستی و عشق به فرهنگ ایرانی-اسلامی و دوستدار کتاب و کتابخوانی بود و برای بسیاری از جوانان، الگوی تراز مومن انقلابی به حساب می آید.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت برادر بزرگوار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسفراین را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
بمناسبت تولد حضرت زینب و روز پرستار انجام شد؛
کتابداران کتابخانه عمومی الزهرا بمناسبت ولادت حضرت زینب با پرستاران بیمارستان تامین اجتماعی بجنورد دیدار کردند.
بمناسبت تولد حضرت زینب و روز پرستار؛
جشن میلاد حضرت زینب و روز پرستار با حضور دانش آموز ان مدرسه امین زاده در کتابخانه عمومی ملاصدرا فاروج برگزار شد.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «ایمنی در خانه»، «به بهانه مسیح»، «پرواز باپاراموتور را دوست دارم» و «دیدار در هاید پارک: آخرالزمان» در طرح کتاب‌خوان دی ماه، معرفی شد.
با هدف گسترش فرهنگ مطالعه مفید انجام خواهدشد؛
همکاری بین مدارس عشایر شهرستان مانه و سملقان و کتابخانه عمومی شهید بهشتی آشخانه با هدف گسترش فرهنگ مطالعه مفید انجام می شود.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته دوم دی‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
جشن یلدا برای آشنایی کودکان و نوجوانان با آداب و رسوم ایرانیان درکتابخانه عمومی شیخ عبدالله رازی برگزار شد .
با حضور اعضای کودک و نوجوان برگزارشد؛
مسئول کتابخانه عمومی ابن سینا روستای بام شهرستان اسفراین از برگزاری جشن یلدا با حضور پرشور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه خبر داد.
با هدف گرامیداشت آیین سنتی یلدا و ایجاد فضای شاد با حس حال خوش خواندن ویژه برنامه هایی درمحل کتابخانه مرکزی شهید بهشتی آشخانه برگزار شد.
دورهمی کتابخانه عمومی امام حسین روستای قره مصلی و مهد کودک فرشته هاي بهشتي ومادران خانه دار در راستای گرامیداشت آئین و آداب شب یلدا در فضایی کاملا صمیمانه در محل کتابخانه روستا برگزار شد.
با حضور اعضای کودک و نوجوان؛
اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی جوادالائمه (ع) شهر قاضی شهرستان مانه و سملقان با حال خوش خواندن به پیشواز شب یلدا رفتند.
آیین بزرگداشت شب آغاز فصل زمستان با اجرا حافظ خوانی جمعی از اعضا کودک ونوجوان و قصه گویی کتابداران برای کودکان برگزار شد
مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شوقان از برگزاري برنامه‌های متنوع فرهنگي به مناسبت شب يلدا در محل این کتابخانه خبرداد.
مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی( ره) اسفراین از برگزاری نشست حافظ خوانی به مناسبت شب یلدا خبر داد.
جشن یلدا در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه برگزار شد .
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته اول دی‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی؛
کتابخانه عمومی ثامن الحجج (ع) روستای بهکده رضوی در آخرین روزهای پاییزی با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی میزبان اعضای کودک و نوجوان شد.
به مناسبت هفته پژوهش؛
کارگاه آموزشی «سواد رسانه ای» به مناسبت هفته پژوهش با شرکت گروهی از دانشجویان در کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزار شد.
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها انجام شد؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مانه و سملقان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با معاون پژوهشی آموزش و پرورش شهرستان مانه و سملقان دیدار و گفتگو کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی گفت‌وگویی با نشریه «رشد جوانه» از همکاری‌های بیشتر بین دبیرخانه طرح ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی و این نهاد استقبال کرد و به بیان مواردی درخصوص نحوه تعامل و همکاری‌های بیشتر در این حوزه پرداخت.
گزارش تصویری/
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته چهارم آذرماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
به همت موسسه خیریه مهر گیتی؛
با اهدای 36 کارتن کتاب توسط موسسه خیریه مهر گیتی به کتابخانه عمومی علامه طباطبایی ،شور و شوق تازه کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان روستای دشت شهرستان گرمه ایجاد شد .
مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد مطرح کرد؛
محمد جوهرچی، ضمن تبیین ویژه برنامه های هفته پژوهش، اظهار داشت: هفته پژوهش، بهانه ای است که مجموعه های خدماتی و دانشگاهی، در حیطه تخصصی خود به مسائل مردم و کشور بیش از پیش توجه کرده و از طریق تحقیق به بهبود خدمات و ارتقای وضعیت کشور کمک کنند.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی فراخوانی منتشر کرد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار بیانیه‌ای، از عموم مردم برای مشارکت در بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار، دعوت کرد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی بر پرداختن به آموزش و توسعه فرهنگ کتابخوانی جامعه عشایری تاکید کرد و این مهم را بهترین راهکار برای معرفی ظرفیت های این قشردانست.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته سوم آذرماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد
بيشتر
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد در شهرستان رازوجرگلان؛
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با مسئولان شهرستان رازوجرگلان استان خراسان شمالی، دومین کارگاه آموزشی «پیشگیری از اعتیاد» و «مشاوره پیش از ازدواج، زندگی و خانواده» با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.
با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام می شود؛
مسئول کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد گفت: کتابدار بخش نابینایان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی رونق زیادی به این بخش داده است و اعضای زیادی جذب شده اند.
استاندار خراسان شمالی؛
استاندار خراسان شمالی در دیدار با مدیران زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخصه‌های توسعه شناخته می شود که نقش مهمی در شکوفایی افراد دارد تا آنها را در فهم و درک درست از نادرست یاری کند.
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 

 
ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کلبازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 547933
تعداد بازديد کنندگان سايت: 247706311 تعداد بازديد زيرپورتال: 552116 اين زيرپورتال امروز: 1318 سایت در امروز: 69150 اين صفحه امروز: 1307
وب سایت ها