يكشنبه 24 آذر 1398   13:45:03
 

خبرهای روز
اخبار شهرستانها
گزارش تصویری
تازه ها
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته چهارم آذرماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
به همت موسسه خیریه مهر گیتی؛
با اهدای 36 کارتن کتاب توسط موسسه خیریه مهر گیتی به کتابخانه عمومی علامه طباطبایی ،شور و شوق تازه کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان روستای دشت شهرستان گرمه ایجاد شد .
مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد مطرح کرد؛
محمد جوهرچی، ضمن تبیین ویژه برنامه های هفته پژوهش، اظهار داشت: هفته پژوهش، بهانه ای است که مجموعه های خدماتی و دانشگاهی، در حیطه تخصصی خود به مسائل مردم و کشور بیش از پیش توجه کرده و از طریق تحقیق به بهبود خدمات و ارتقای وضعیت کشور کمک کنند.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی فراخوانی منتشر کرد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار بیانیه‌ای، از عموم مردم برای مشارکت در بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار، دعوت کرد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی بر پرداختن به آموزش و توسعه فرهنگ کتابخوانی جامعه عشایری تاکید کرد و این مهم را بهترین راهکار برای معرفی ظرفیت های این قشردانست.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته سوم آذرماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد
به میزبانی کتابخانه مرکزی بجنورد؛
در راستای تفاهم نامه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان این اداره کل در محل کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت نابهنگام نوجوان ناکام، خواهرزاده مسئول دبیرخانه و کارشناس کارگزینی اداره کل را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
قطار افتتاح کتابخانه‌ای به ایستگاه چهارم رسید؛
کتابخانه عمومی عارف بجنوردی روستای قلعه جق شهرستان بجنورد در ایستگاه چهارم کتابخانه های افتتاح شده هفته کتاب و کتابخوانی سال 98 خراسان شمالی، به بهره برداری رسید.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته دوم آذرماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛
همزمان با هفته کتاب و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی نشست کتاب خوان ویژه فرهیختگان استان برگزار شد.
نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه عمومی شهید چمران شهر درق شهرستان گرمه با حضور جمعی از دانش‌آموزان در دبستان پسرانه پاسداران برگزار شد.
با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی؛
به همت کتابخانه عمومی سلمان فارسی ایور شهرستان گرمه برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی برگزارشد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ؛
مسئول کتابخانه عمومی 22 بهمن روستای خانلق شهرستان شیروان از برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در محل این کتابخانه با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه خبرداد.
با توجه به نیاز به اتمام عملیات عمرانی کتابخانه عمومی فرهنگ حصار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهر مبلغ یک میلیارد ریال جهت نرده کشی و باقیمانده ی عملیات عمرانی اختصاص یافت و مصوب شد.
با برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت هفته کتاب؛
کتابخانه عمومی مرکزی ایت الله مهمان نواز بجنورد در هفته کتاب و کتابخوانی ، میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته اول آذرماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
شکوفا شدن کتابخانه های خراسان شمالی در هفته کتاب و کتابخوانی؛
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور مسئولین استان خراسان شمالی و شهرستان های بجنورد و فاروج، کتابخانه های عمومی ملک الشعرای بهار روستای بیدک و حافظ روستای خرق افتتاح شدند.
کتابخانه عمومی امام حسین(ع) روستای قره مصلی شهرستان مانه و سملقان با برگزاری برنامه های فرهنگی متعدد میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی در هفته کتاب شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی برای پیوند کتابداران و آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی با افتتاح بخش ویژه «نوسوادان» در کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد شد.
در آیین اختتامیه نخستین جشنواره هنرمندان دوستدار کتاب استان؛
مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه عمومی موسوی بجنورد به عنوان برگزیده نخستین جشنواره استانی «هنرمندان دوستدار کتاب » ویژه هنرمندان روستاها و عشایر خراسان شمالی انتخاب شد.
به همت خیرین مایوانی انجام شد؛
همزمان با هفته کتاب و کتابخواني، آبدار خانه کتابخانه عمومی آيت الله ذبيحي مايوان شهرستان فاروج به همت خیرین این روستا تجهيز شد.
همزمان با هفته کتاب؛
ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه، همزمان در هفته کتاب و با حضور مسئولین استان خراسان شمالی افتتاح و به بهره برداری رسید.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته چهارم آبان‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج مطرح شد؛
مدیر کل کتابخانه های خراسان شمالی گفت: فاروج رتبه نخست را در شاخص های فرهنگی در بین کتابخانه های استان دارد و در شاخص های کتابخانه ای (سرانه فضای کتابخانه ای ، اعضا، امانت در مقام سوم قراردارد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، به همت ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و راه و شهرسازی خراسان شمالی مسابقه «مهدویت شناسی» ویژه جوانان و نوجوانان این استان برگزار می شود.
بازدید آیت الله یعقوبی از کتابخانه مرکزی بجنورد؛
همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد از کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان ونواز بجنورد بازدید و با کتابداران و کارکنان این اداره کل دیدار کرد.
با تجلیل از 53 برگزیده استانی؛
آیین تکریم و بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در خراسان شمالی با حضور مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و دوستداران کتاب با تجلیل از 53 برگزیده استانی برگزارشد.
با تجلیل از برگزیدگان؛
آیین بزرگداشت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی فردا دوشنبه، 20 آبان ماه ساعت 9 صبح با حضور جمعی از مسئولین،کتابداران و برگزیدگان کشوری و استانی در محل سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد برگزار می شود.
همزمان با بیست و هفتمین دوره بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: کتابخانه‌های عمومی استان با برگزاری بیش از 360 برنامه فرهنگی در هفته کتاب میزبان دوستداران و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می شوند.
همزمان باروزهای آغازین هفته کتاب 98؛
کتابخانه عمومی 420متری شهری فرهنگ حصار گرمخان و کتابخانه عمومی 120متری روستایی بیدک و قلعه جق در هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح و به بهره برداری می رسد.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم آبان‌ماه کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در هفته سوم آبان‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
بخشی از برنامه‌های هفته اول آبان‌ماه کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته اول آبان‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
ظرفیت بالای خدمت‌رسانی فرهنگی در روستای چهاربرج در حوزه نابینایان؛
روستای چهار برج در شهرستان اسفراین از توابع استان خراسان شمالی، که بیشترین تعداد افراد نابینا در میان روستاهای کشور را در خود جای داده، نیازمند توجه ویژه به نیازهای این عزیزان است. کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) یکی از مهمترین مراکز فرهنگی این روستا به شمار می‌رود که خدماتی برای افراد نابینا ارائه می‌کند.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت پدر گرامی متصدی خدمات عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
به میزبانی کتابخانه علامه طباطبایی روستای دشت شهرستان گرمه؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه در راستای تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدام به برگزاری نخستین نشست آموزش طرح نویسی کتابخوانی روستاها و عشایر دوستدار کتاب استان در محل کتابخانه علامه طباطبایی روستای دشت این شهرستان کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: سرانه امانت گیری کتاب در 6 ماهه نخست سال 98 نسبت به مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته پایانی مهر و روزهای ابتدایی آبان‌ماه ۱۳۹۸، از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با هدف افزایش آگاهی‌های تخصصی و حرفه‌ای کتابداران خراسان شمالی ؛
کارگاه آموزشی آشنایی مقدماتی با اسناد، نسخ خطی و نفایس چاپی ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی به همت اداره کل کتابخانه های عمومی در بجنورد برگزار شد.
بمناسبت بیستم مهرماه، روز بزرگداشت حافظ؛
مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم از برگزاری نشست حافظ خوانی با حضور جمعی از شاعران بومی و علاقمندان به شعر و ادبیات به مناسبت بزرگداشت روز حافظ در این کتابخانه خبرداد.
طی 6 ماهه نخست سال 98 صورت گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی مرکزی شهید بهشتی آشخانه گفت: 1150 نسخه کتاب به ارزش ده میلیون و پانصد هزار تومان طی 6 ماه اول 98 به کتابخانه عمومی شهید بهشتی از سوی اعضای فعال کتابخانه اهدا شد.
مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شوقان شهرستان جاجرم از برگزاري نشست نمايش نامه خواني در محل این کتابخانه خبر داد.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت مادر گرامی مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) شیروان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته چهارم مهرماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته سوم مهرماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
تسلیت:
علی‌محمد جهانی در پیامی درگذشت عموی بزرگوار مسئول امور عمومی و انباردار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
به همت انتشارات کانون فرهنگی آموزش(قلم چی) انجام شد؛
همزمان با گشایش یازدهمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی؛ انتشارات کانون فرهنگی آموزش(قلم چی) با حضور در این نمایشگاه مبلغ 300 میلیون ریال کتب آموزشی و کمک درسی به کتابخانه های عمومی استان اهدا کرد.
کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی در هفته دوم مهرماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
بيشتر
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد در شهرستان رازوجرگلان؛
در راستای اجرای مصوبات نشست شورای معاونین نهاد با مسئولان شهرستان رازوجرگلان استان خراسان شمالی، دومین کارگاه آموزشی «پیشگیری از اعتیاد» و «مشاوره پیش از ازدواج، زندگی و خانواده» با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.
با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام می شود؛
مسئول کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد گفت: کتابدار بخش نابینایان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی رونق زیادی به این بخش داده است و اعضای زیادی جذب شده اند.
استاندار خراسان شمالی؛
استاندار خراسان شمالی در دیدار با مدیران زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخصه‌های توسعه شناخته می شود که نقش مهمی در شکوفایی افراد دارد تا آنها را در فهم و درک درست از نادرست یاری کند.
بيشتر
محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ، از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان ، درنهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.
دل‌نوشته همکار گرامیان، مریم گریوانی، کتابدار کتابخانه موسوی بجنورد که در روزنامه خراسان شمالی چاپ شده است.
ابوالفتح عمر ابن ابراهیم خیام یا خیامی نیشابوری مشهور به حکیم عمر خیام، فیلسوف، ریاضی دان، ستاره شناس و شاعر قرن پنجم هجری قمری/ قرن دوازدهم میلادی است.
ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.
5 اردیبهشت؛ سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس
ابومحمد مصلح بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی و مشرف الدین‌ از بزرگترین‌ ستارگان‌ و برجستگان‌ درجه‌ اول‌ آسمان‌ ادب‌ ایران‌ زمین‌ است‌ که‌ با تسلط وصف‌ ناپذیر خود بزرگترین‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ ایران‌ را در سرتاسر تاریخ‌ ادبی‌ این‌ کشور خلق‌ نموده‌ است‌. مقامش نزد اهل ادب تا بدانجاست که به وی لقب استاد سخن داده‌اند.
از شعرای نام آور ایران در قرن ششم و هفتم هجری قمری، عطار نیشابوری است. وی در حدود سال 540 در روستای «کدکن» یا «شادیاخ» از کناره های نیشابور، دیده به جهان گشود. پدر و مادر او، افرادی صالح و ارادت مند خواجه کائنات حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم بودند. از این رو، فرزند دل بند خود را، هم نام حضرت ختمی مرتبت «محمد» نهادند تا این نام نیکو در شخصیت و کمال و الگو پذیری او نقشی بسزا و ارزش مند داشته باشد.
۲۵ اسفند : روز بزرگداشت پروین اعتصامی
پروین اعتصامی، شاعر نامدار معاصر ایران از شاعران قدر اول زبان فارسی است که با تواناترین شعرای مرد، برابری کرده و به گواهی اساتید و سخن شناسان معاصر گوی سبقت را از آنان ربوده است.
این کتاب حاوی خاطرات بیست و سه نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند که از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
بيشتر
 

 
ارتباط با مدیر کل
لینک سامانه های اداره کلبازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 500632
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244764880 تعداد بازديد زيرپورتال: 504367 اين زيرپورتال امروز: 288 سایت در امروز: 31644 اين صفحه امروز: 272
وب سایت ها