صفحه اصلي
آيين نامه ها
اخبار
بازديدها
پخش زنده ویدئو
پخش غيرزنده ویدئو
پربیننده ترین اخبار
تبليغ ها
تصوير ها
جستجو
رويدادها
زمان ديجيتال سرور
فايل ها
وب سايت ها
ورود
صفحه اصلي
آيين نامه ها
اخبار
بازديدها
پخش زنده ویدئو
پخش غيرزنده ویدئو
پربیننده ترین اخبار
تبليغ ها
تصوير ها
جستجو
رويدادها
زمان ديجيتال سرور
فايل ها
وب سايت ها
ورود


فرماندار اسفراین؛ توسعه بدون مطالعه ، علم و آگاهی رقم نمی خورد فرماندار شهرستان اسفراین در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اسفراین ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: توسعه بدون مطالعه ، علم و آگاهی رقم نمی خورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، نخستین جلسه انجمن کتابخانه ‌های عمومی اسفراین با محوریت نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ طاهر رستمی، فرماندار  و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسفراین و دیگر اعضا در محل متابخانه عمومی امام خمینی اسفراین برگزارشد.
رستمی در این جلسه توجه به مطالعه و کتاب و کتاب خوانی را از راههای مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز بشری برشمرد و گفت:متاسفانه با گسترش فضای مجازی به سمت دور شدن و فاصله گرفتن از کتاب پیش می رویم و از دانش و بینش فاصله می گیریم .

وی استفاده از فضای مجازی در عصر کنونی را یکی از دلایل کاهش سطح مطالعه در بین مردم عنوان کرد و گفت: در فضای مجازی با اقیانوسی از اطلاعات محدود روبرو هستیم که ذهنمان را دچار آشفتگی می کند و سوادی به دانسته های ما نمی افزاید .
فرماندار اسفراین ضمن تاکید بر احیا فرهنگ کتابخوانی گفت: توسعه بدون مطالعه ، علم و آگاهی رقم نمی خورد  و این فرهنگ در کشورهای توسعه یافته با شیوه های نوین ترویج یافته است .
رستمی با ارائه پیشنهاد راهکارهای عملی در جهت ترغیب کارمندان و تحصیل کرده گان برای احیای فرهنگ کتابخوانی افزود: برای رسیدن به این هدف و بستر سازی فرهنگی یک برنامه ریزی صحیح و منطقی لازم است که با ارائه راهکارها فرهنگ کتابخوانی در جامعه نهادینه شود .
وی ادامه داد: یکی از این راهکارها برگزاری مسابقات فرهنگی ، و معرفی کتابهای جدید سال است و بالطبع آن ترویج فرهنگ کتابخوانی ،مردمی کردن و ایجاد انگیزه در افراد جامعه است .
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین با بیان این مطلب که اسفراین مهد مشاهیر و مفاخر بنام است اظهار داشت : برگزاری هرگونه همایش و یا بزرگ داشتی باعث می شود که اسفراین به سایر نقاط شناسانده شود.
فرماندار اسفراین در ادامه از بهره برداری ساختمان مرکزی کتابخانه عمومی شهرستان اسفراین در سال جدید خبر داد .
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی نیز با بیان این مطلب که بیشترین تعداد کتابخانه های عمومی استان در شهرستان اسفراین دایر است اظهار داشت : اسفراین شهرستان اول در استان خراسان شمالی از نظر تعداد کتابخانه های عمومی بوده و در چند سال اخیر در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز رتبه نخست را کسب کرده است .
جهانی با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به  همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خواستار همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی شهرستان با پیگیری و نظارت فرماندار شد و از تلاش مردم فهیم و فرهنگی اسفراین جهت درخشش  در سه دوره گذشته این جشنواره قدردانی کرد.

 جهانی اضافه کرد : با توجه به اینکه اسفراین مهد مشاهیر و مفاخر بزرگ چه در قدیم و چه در عصر کنونی است لازم است نسبت به تهیه بانک جامع هنرمندان نیز اقدام شود .


 
 [PageVisit]