صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

1

2
1397/10/26 چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد مطرح شد؛ اهتمام شورای شهر بجنورد برای ایجاد فضای کتابخانه‌ای در حاشیه شهر پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد در آستانه چهل سالگی انقلاب و با رویکرد اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت فضاهای کتابخانه‌ای در مناطق روستایی و حاشیه شهر برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های  عمومی بجنورد در سال 97 با حضور محمود ثمینی، فرماندار شهرستان بجنورد؛ علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ علی اکبر طهماسبی، معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمود اسدی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بجنورد؛ حجت الاسلام علی اکبر صفری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه  شهرستان بجنورد؛ ابراهیم امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بجنورد و دیگر اعضای انجمن در محل کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد.

ثمینی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد در آغاز این جلسه با اشاره به اینکه هر قدر اطلاعات و دانش و اگاهی مردم افزایش پیدا کند، بیشتر می توانیم به توسعه کمک کنیم عنوان کرد: این مهم تلاش همه دست اندرکاران بویژه مسئولین در اداره اوقاف و امور خیریه را در سوق دادن خیرین و واقفین در این مسیر می طلبد.

 وی با تأکید بر اینکه مقوله فرهنگ کتاب و ترویج کتابخوانی  خواستار همت والایی است و باید همه مردم، دوستداران فرهنگ و خیرین پای کار باشند و در این مسیر  تنها متکی به دولت نباشیم.

فرماندار بجنورد   با اشاره به مصوبات جلسه پیشین درخصوص انجام اقدامات لازم برای مراحل پایانی تایید استاندارد آسانسورهای کتابخانه مرکزی بجنورد، از این که با گذشت 5 ماه از افتتاح کتابخانه مرکزی هنوز آسانسورها با مشکل روبه رو است، از اقدام خواستار پیگیری این موضوع توسط  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اسرع وقت شد.

ثمینی به کمبود فضای کتابخانه ای و منابع کتاب خوانی اشاره و تصریح کرد: این مسئله منوط به شهرستان ها و مرکز استان نمی شود بلکه به نظر می رسد با وجود تلاش های صورت گرفته نیازمند توسعه فضای کتابخانه ها در روستاها هستیم و توسعه و ایجاد فضای مورد نیاز کتابخانه ای همت و همکاری آموزش و پرورش و دهیاری ها را می طلبد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این  نشست  با ابراز خرسندی از عضویت 46 هزار نفر در کتابخانه های بجنورد به آماده افتتاح بودن 3 باب کتابخانه روستایی اشاره و زمان بهره برداری از آن ها را دهه فجر اعلام کرد.

جهانی با توجه به وضعیت نامساعد فضای کتابخانه ای در حاشیه شهر، خواستار نگاه ویژه شورای شهر برای ایجاد فضای کتابخانه ای شد و همکاری و همیاری اداره کل راه و شهرسازی را برای به ثمر رساندن کتابخانه گلستان شهر بسیار مهم و اثرگذار دانست.  معاون اداری، مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم اظهارکرد: طی بازدید از پروژه گلستان شهر با معاون عمرانی استاندار مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی پروژه را تکمیل و به اداره کل ارشاد واگذار کند و جهت بهره برداری آنرا به اداره کل کتابخانه ها تحویل دهیم.

ایجاد فضای کتابخانه ای در حاشیه شهر در قالب اجاره فضایی مناسب به منظور راه اندازی در این مناطق تا زمان ساخت و راه اندازی فضای کتابخانه ای توسط شورای شهر مصوب شد.

 ضمن این که در این جلسه هر یک از اعضای حاضر به برنامه های پیشنهادی خود برای انتخاب استان به عنوان  پایتخت کتاب پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 214