صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/11/16 سه‌شنبه همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی صورت گرفت؛ ارسال بسته فرهنگی «چهل سالگی» به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور با دریافت بسته‌های فرهنگی «چهل سالگی» مهیای برپایی جشن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بسته فرهنگی «چهل سالگی» جهت فضاسازی متناسب با این ایام، به تمامی کتابخانه‌های نهادی ارسال شد.

بسته‌های فرهنگی ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی متشکل از «ریسه پارچه‌ای» با طرح پرچم جمهوری اسلامی ایران، برای تزئین و فضاسازی محوطه کتابخانه و «پوستر اعداد» شامل ۷ پوستر که هر یک در بردارنده یک عدد و توضیحاتی پیرامون آن به صورت برش خورده است، که امکان استخراج اعداد و نصب آن در محیط کتابخانه وجود دارد.

این اعداد که به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره دارد، شامل

عدد «۳» نماد سومین کشور استخراج کننده سلولهای بنیادین،

عدد «۴» نماد قرارداشتن جزو چهار کشور برتر دارنده تکنولوژی ساخت پهباد،

عدد «۵» نماد پنجمین کشور دارای فناوری شبیه سازی موجود زنده در جهان،

عدد «۶» نماد ششمین قدرت موشکی جهان، دو عدد ۹ نماد نهمین کشور صاحب چرخه کامل فضایی در جهان و نماد ۹ برابر شدن تعداد کتابخانه های عمومی کشور از ابتدای انقلاب،

و عدد «۱۱» نماد یازده برابر شدن سرعت پیشرفت علمی در ایران نسبت به سرعت متوسط رشد علم در جهان است.

همچنین «پوستر فاطمیّه» متناسب با ایّام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها جهت نصب در فضای کتابخانه و «برگه‌های رنگ آمیزی» در ۵ طرح متفاوت برای توزیع میان اعضای کودک و نوجوان کتابخانه درنظر گرفته شده، از دیگر اقلام پیش‌بینی شده در بسته فرهنگی «چهل سالگی» است.

لازم به ذکر است اعضاء کودک و نوجوان در صورت تمایل می‌توانند پس از رنگ آمیزی و یا ترسیم نقاشی با گوشی موبایل از برگه رنگ آمیزی خود عکس تهیه کرده و به همراه مشخصات فردی، به کانال رسمی نهاد در پیام رسان داخلی سروش به نشانی (@iranpl) ارسال نمایند تا در قرعه‌کشی شرکت داده شوند.

این بسته را می توانید از دریافت کنید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 281