صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3
1397/11/17 چهارشنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی؛ کتابخانه‌ها و کتابداران در انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل کودک و نوجوان نقش بسزایی دارند کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و جمعی از مسئولان استان در محل کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  و در چهارمین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مدیرکل صدا و سیما، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول شورای همانگی تبلیغات اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  و جمعی دیگر  از مسولین  و مدیران کل استان افتتاح شد .

ولی الله حیاتی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی در آیین افتتاح این کتابخانه تخصصی با اشاره به اینکه دشمن با برنامه ریزی شوم به زعم خود تلاش میکرد تا چهل سالگی انقلاب را نبیند اما ما امروز با برگزاری  برنامه های جشن چهل سالگی  انقلاب شاهد اجرای برنامه های مختلف در جای جای میهن اسلامی هستیم.

 حیاتی  به نقش مهم کتابخانه‌ها  عمومی و کتابداران در انتقال مفاهیم غنی و ارزش های انقلاب به نسل کودک و نوجوان  و آینده ساز کشور تأکید کرد و عنوان کرد:  کتابخانه های عمومی  با برپایی اینچنین نمایشگاه‌ها و  برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی در حوزه انقلاب نقش بسزایی در گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی ایفا  می کنند.

علی‌محمد  جهانی مدیر کل کتابخانه های  عمومی  استان نیز  در این مراسم با اشاره  به دستاوردهای فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ، و افتتاح کتابخانه های مختلف در سراسر کشور در این ایام ،به نقش مهم نویسندگان و بزرگان در ماهیت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:  بسیاری از  نویسندگان برای  تحکیم بنای انقلاب دست به قلم برده و در زمینه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آثار خوبی به نگارش در آمده که در کتابخانه ها موجود است .

جهانی اظهار داشت: در این کتابخانه حدود 500 جلد کتاب و مجله با موضوع انقلاب اسلامی موجود است که این کتاب ها توسط ادارات مختلف از قبیل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و حوزه هنری به کتابخانه بجنورد اهدا شده و در برنامه بعدی تعداد این کتاب ها افزایش پیدا می کند.
 گفتنی است؛ کتابخانه مرکزی بجنورد شهریورماه امسال در زیربنایی به وسعت چهار هزار و 25 مترمربع در چهار طبقه ساخته شده که شامل فضاهایی نظیر فضای اداری، سالن مطالعه، بخش کودکان، بخش نابینایان و کارگاه صحافی است که هم  اکنون حدود پنج هزار و دویست عضو  فعال دارد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 358