صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/2/21 شنبه نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: کتابخوانی رضوی، جشنواره‌ای معنوی و ارزشمند در اعتلای فرهنگ جامعه است آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی زنده کردن سیره ائمه در جامعه به واسطه کتاب را امری پسندیده خطاب کرد و جشنواره کتابخوانی رضوی را از ارزشمندترین جشنواره های فرهنگی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد گفت:  یکی از ارزشمندترین جشنواره های فرهنگی، جشنواره کتابخوانی رضوی است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود و هدف از این جشنواره بهره مندی از راه و روش اهل بیت علیهم السلام به ویژه حضرت امام رضا(ع) است.

آیت الله یعقوبی بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی از دو منظر مورد اهمیت است هم مقوله کتاب که مورد تاکید دین مبین اسلام است و دیگر اینکه  سیره و روش زندگی حضرت ثامن الحج را در بر می گیرد  و بر این اساس جشنواره رضوی یکی از معنوی ترین جشنواره های فرهنگی در کشور است که  همه گروه های سنی می توانند با خوانش کتاب های مرتبط یا این جشنواره از سیره زندگانی حضرت رضا(ع)  و نزدیکانش بهرمند شوند.

 وی خاطرنشان کرد: علی رغم تبلیغات گسترده  دشمن  علیه اسلام و تشیع و فرهنگ اسلامی ایرانی و با استفاده از اینترنت و ماهواره و ... کسانی هستند که با اقدامات فرهنگی سعی در مقابله  با این دشمنان دارند و ثمره آن قطعا باعث عقب راندن دشمن خواهد شد علی رغم آن که این جنگ نابرابر است.
شخصیت حضرت معصومه (س) برای بانوان ما
 و حضرت رضا (ع) برای مردان ما می تواند گره های سخت زندگی مشقت بار را آسان کند و لذا از همه خواهران و برادرانی که اسلام را دوست دارند و می خواهند به شعائر اسلامی و سبک رضوی کمک کنند از سیره پاک و مطهر حضرت معصومه (س) و حضرت رضا (ع) بهره مند شود.
 

 امام جمعه بجنورد افزود:  امام رضا(ع) می فرمایند خدا رحمت کند کسی که امر ما را زنده نگه دارد. تا زمانی که به سیره ائمه اطهار توجه و عنایت داشته باشیم از انحراف ها و گمراهی ها در امان خواهیم ماند و برای ورود به توحید باید از گذرگاه امام شناسی وارد شد.تریبون نماز جمعه یکی از منابری است که با حضور مردم علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در خطبه های نماز جمعه  می توان از آن در جهت تشویق امر مطالعه، کتاب و کتابخوانی به ویژه مشارکت مردم در امر معنوی جشنواره کتابخوانی رضوی از آن بهره مند شد و ما نیز در خطبه های نماز جمعه بارها این موضوع را مورد تاکید قرار داده ایم.

 آیت الله یعقوبی در پایان عنوان کرد: کتابخانه های عمومی  محلی برای دانستن و آگاهی است و از همه خواهران و برادران دعوت می شود با شرکت در این جشنواره از این فیوضات استفاده کنند و بوستان کتابخانه‌ها را با عطر کتابخوانی گلستان کنند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]