صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/2/28 شنبه مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی؛ کتابخوانی رضوی، جشنواره‌ای فرهنگی با رویکرد مردمی است مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را قدمی موثر در ترویج فرهنگ مطالعه دانست و پیامد‌های فرهنگی، اجتماعی و معنوی این مهم را موثر ارزیابی کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمد علی عباس زاده وحید، مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت: مطالعه در شکل‌گیری شخصیت افراد جامعه تاثیر بسزایی دارد و در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش عمده‌ای ایفا می‌کند.
عباس زاده عنوان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی در این چند سال توانسته گامهای موثری در ترویج مطالعه بردارد و برگزاری جشنواره رضوی را موثر ارزیابی می‌کنیم، چراکه افرادی که در این رویداد فرهنگی شرکت می کنند با کتاب‌هایی که عملا فرهنگ و سیره ائمه را ترویج می‌دهد آشنا می شوند که ترویج مبانی عملی سیره معصومین(ع) و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی از جمله اهداف مهم و خطیر برگزاری این جشنواره ملی است.
وی عنوان کرد: تمام اندیشمندان بر این عقیده هستند که ائمه(ع) چراغ راه زندگی محسوب می‌شوند، اینکه ما در جامعه شاهد رشد فزاینده آسیب‌های اجتماعی هستیم تنها به دلیل اینست که از سیره ائمه(ع) دور شده‌ایم.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان افزود: برای کمک به افزایش سرانه مطالعه باید از ابزارهای موثر و متعدد به تناسب نیاز جامعه استفاده شود و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از شیوه های مفید بوده است.
وی با اشاره به اینکه گسترش و توجه به مقوله فرهنگ و بالندگی کامل در این زمینه، عامل توسعه و شکوفایی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است، بیان داشت: اگر در عرصه فرهنگی ارتقا پیدا کنیم، در تمامی حوزه ها پیشرفت خواهیم کرد. بویژه این جشنواره ملی که به رویکردی مردمی عجین شده است.
عباس زاده در پایان با قدر دانی از تلاش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای فرزندان ما و همچنین نسل جوان بسیار اهمیت دارد؛ چراکه آنها از این طریق می‌توانند راه درست زندگی را با مطالعه کتاب‌های مربوط به این جشنواره از وجود ائمه اطهار(ع) بیاموزند.
گفتنی است؛ نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان خراسان شمالی با مشارکت اداره کل تامین اجتماعی و دیگر دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان برگزار می شود.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]