صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود1398/5/10 پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد مطرح شد: بخت مردم گلستان شهر برای استفاده از کتابخانه عمومی باز می شود کتابخانه گلستان شهر باز هم یکی از بندهای جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بجنورد را به خود اختصاص داد و فرماندار بجنورد تعیین تکلیف وضعیت این پروژه و سر و سامان دادن به آن را طی دو هفته خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد با حضور علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ بهمن شیردل، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد و دیگر اعضای انجمن در محل کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزارشد.

 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بجنورد گفت:  برگزاری منظم  و حضور به موقع و کامل اعضا در جلسات انجمن کمک شایانی در تحقق برنامه های کتابخانه های عمومی خواهد داشت و همه کتابداران  و مسئولین فرهنگی برای جذب مخاطب و ارتقاء شاخص های کتابخانه‌ای باید تلاش مضاعف داشته باشند.

 شیردل با اشاره به این که فلسفه کتاب و کتاب خوانی در پروژه گلستان شهر به واسطه تاخیر در روند بهره برداری تحت الشعاع قرار گرفته است، خواستار تحویل پروژه از سوی راه و شهرسازی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و افزود: با توجه به نبود فضای فرهنگی در گلستان شهر راه اندازی کتابخانه عمومی دراین شهرک الزامی است و طی  دو هفته آتی شاهد تغییر و تحول  در این عرصه باشیم.

وی بر تلاش به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تأکید و خلطر نشان کرد:  شهر بجنورد ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به پایتخت کتاب ایران را دارد که این امر با همت مضاعف دستگاه های مربوطه  محقق می شود.

علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه عنوان کرد: با توجه به افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی،  هزینه های جاری،  تعمیر و نگهداری ساختمان نیاز به ردیف اعتبار ی سالایانه ویژه ای دارد که  نیاز به نگاه ویژه دارد.

جهانی افزود: باوجود این که مسئله کتابخانه گلستان شهر پیش پا افتاده است، اما به مسئله ای پیچیده تبدیل شده به گونه ای که با آمدن و رفتن 4 استاندار و طرح این مسئله هنوز این پروژه به سرانجام نرسیده است.نهاد کتابخانه های عمومی آمادگی در اختیار گرفتن ساختمان کتابخانه گلستان شهر را دارد و با مشارکت اداره راه و شهرسازی و استانداری در کمترین زمان این پروژه آماده بهره برداری خواهد شد.

وی  با اشاره به پیشرفت بالای 90 درصدی پروژه های کتابخانه‌ای شهری و روستایی در حوزه شهرستان بجنورد از نیاز اعتباری 200 میلیون تومانی برای به سرانجام رسیدن کتابخانه های روستاهای بیدک، گریوان، ارکان، قلعه جق و حصار گرمخان  خبرداد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی همچنین خاطرنشان کرد: با مشارکت کتابخانه های عمومی  و دستگاه های فرهنگی در نهمین دوره این جشنواره نیز  هم استانیهای ما درخشیدند و برگزیدگان ستانی نیز به تازگی معرفی شده اندکه بزودی از برگزیدگان تقدیر خواهدشد.

کارشناس مسکن و نماینده اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی هم با اشاره به این که پروژه کتابخانه گلستان شهر 3 سال که در دست پیمانکار است و به واسطه تعلل پیمانکار در حال تعیین تکلیف این پروژه هستیم، تصریح کرد: طی بازدید دو هفته پیش مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مدیرکل  استان مقرر شده است برآوردی از وضعیت اعتباری برای نهاد کتابخانه ها ارسال و در صورت تامین اعتبار این پروژه در همین شرایط  تحویل گرفته شود.

جالینوس افزود:  این پروژه با 85 درصد پیشرفت فیزیکی برای اتمام  با محوطه سازی به 400 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]