صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/5/22 سه‌شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان فاروج برگزارشد با تقدیر از 21برگزیده شهرستانی، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فاروج با حضور مدیرکل کتابخانه های عممی خراسان شمالی، معاون فرماندار ، بخشدار خبوشان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و دیگر مسئولین برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در  فاروج با حضورعلی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های خراسان شمالی؛رضا قاسم زاده، معاون فرماندار شهرستان فاروج؛ محمدعلی فتاحی، بخشدار خبوشان؛  جواد نظری،رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مجید محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش و دیگر مسئولین در محل کتابخانه ملاصدرا برگزارشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در این آئین  گفت: شهرستان فاروج  به احاظ تعداد شرکت کننده در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به تناسب جمعیت در شمار شهرستان های برتر کشور قرار گرفته است.

علی محمد جهانی بیان داشت: بر اساس فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ۲۸ خرداد ماه به عنوان پایان مهلت شرکت و ارسال آثار به این جشنواره اعلام شده بود؛ اما بر اساس درخواست‌های مستند مکرر از سوی کتابداران، اعضای کتابخانه‌ها، مدیران کل نهاد، مسئولان استانی و برخی دستگاه‌های شرکت کننده در جشنواره، دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی مهلت شرکت در این جشنواره را  تا 15 تیرماه تمدید کرد.

 وی افزود: نهمین دوره این جشنواره  با 12 عنوان کتاب و در سه رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان  به صورت مکتوب آنلاین و پویش برگزار شد.

 وی گفت: در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان 32 هزار نفرشرکت کرده بودند که امسال  به 35 هزار نفر رسیدند ودر این بخش شاهد رشد 10 درصدی بودیم .

جهانی اظهارداشت: 20 درصد شرکت کنندگان در این جشنواره  از شهرستان فاروج شرکت داشتند که کتابخانه های شهرستان فاروج  با انجام فعالیت های فرهنگی میزان مشارکت را بالا برده بودند.

وی تعداد شرکت کنندگان شهرستان فاروج در این رقابت ها را، 7 هزار نفر عنوان کرد و گفت: شهرستان فاروج به نسبت به جمعیت از شهرستان های برتر کشور در این جشنواره بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شاخص کتابخانه ای هم کتابخانه های شهرستان به لحاظ عملکرد از متوسط کشوری بالاتر است بیان داشت: کتابخانه آیت الله ذبیحی روستای مایوان در شمار 6 کتابخانه برتر در سطح کشور انتخاب شده است.
برگزیدگان شهرستان فاروج در این  جشنواره،  سیده طیبه حیدری  و سمانه حمیدیان در بخش خانوادگی؛ مریم مدیر، خدیجه شیرافکن ، اصغر مرتضائی، مریم حبیبی، عزیزاله کریمی، صفیه باقری ، آسیه تقوی، محمد جوادی در بخش چهارگزینه ای بزرگسال؛  مریم قربانیان، ابوالفضل خردمند، ایمان شفاعتی، فاطمه پیرمرد، فاطمه ارسلانی ، صالح حینی و نادیا یزدانی در بخش چهار گزینه ای نوجوان؛  علی قدسی، آتنا ریاحی و ملیکا فریدی  در بخش نقاشی و محدثه امیدی در بخش پویش کودک  بودند که در آیین اختتامیه این جشنواره از آنها تجلیل شد.

گفتنی است؛ در این آئین از 21 برگزیده شهرستان فاروج در بخش پویش، نقاشی و چهار گزینه ای بزرگسال و نوجوان و چهار گزینه ای خانوادگی با اهدا لوح و هدایای نقدی تقدیر شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]