صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود1398/7/23 سه‌شنبه بمناسبت بیستم مهرماه، روز بزرگداشت حافظ؛ نشست حافظ خوانی توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری برگزارشد مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم از برگزاری نشست حافظ خوانی با حضور جمعی از شاعران بومی و علاقمندان به شعر و ادبیات به مناسبت بزرگداشت روز حافظ در این کتابخانه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، یاسر مرگن، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری از برگزاری نشست حافظ خوانی با حضور جمعی از شاعران بومی و علاقمندان به شعر و ادبیات به مناسبت بزرگداشت این شاعر بزرگ در این کتابخانه خبرداد.

مرگن  ضمن بزرگداشت این روز گفت: صحبت كردن از شعر ، شخصيت و هنر حافظ كاري بس دشوار است . او شاعري بود كه به ادبيات فارسي و عربي آشنايي كامل ،در عرفان نيز تسلط فراواني داشت .

استعداد خارق العاده حافظ در تلفيق مضامين و استفاده از صنايع گوناگون بيان، در غزل هايش موجب شده كه وي شاعري سرآمد در زمان خويش و حتي تمام شاعران فارسي زبان باشد.

 وی در ادامه بیان داشت: حافظ همواره در بين مردم ايران جايگاه خاصي داشته و اشعار اوهمواره بين مردم رواج دارد و زمزمه مي شود.

مرگن هدف از برگزاری این نشست را آشنایی اعضاء با لسان الغیب حافظ شیرازی و دیوان اشعار وی، بررسی مفاهیم ارزشمند غزلیات او و در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

گفتنی است؛  این نشت  با همکاری اداره کتابخانه های عمومی  و فرهنگ و ارشاد اسلامی  و با حضور جمعی از شاعران بومی شهرستان جاجرم برگزار شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 85