صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/7/30 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد؛ اقبال مردم خراسان شمالی به مطالعه بیشتر شده است مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: سرانه امانت گیری کتاب در 6 ماهه نخست سال 98 نسبت به مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: سرانه امانت گیری کتاب در 6 ماهه نخست سال 98 نسبت به مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته  که این نشان می دهد مردم ما کتاب خوان تر شده اند.

جهانی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال  تعداد 406 هزار و 561 کتاب از کتابخانه های عمومی استان به امانت گرفته شده که این رشد 27 درصدی را نسبت به سال گذشته که تعداد 320 هزار و 35 کتاب بود را نشان می دهد. شهرستان محروم و مرزی رازو جرگلان با 59 درصد  بیشترین رشد را نسبت به سایر شهرستان ها در استان داشته است.

وی افزود: در سرانه عضویت نیز نسبت به مشابه سال گذشته رشد 15 درصدی را داشته ایم که تا پایان شهریور ماه امسال نزدیک به 49 هزار نفر به عضویت کتابخانه های عمومی استان در آمده اند که  همچنان شهرستان رازو جرگلان با 79 درصد رشد از این حیث در بین سایر شهرستان ها پیشتاز می باشد  که این امر نشان از توجه ویژه دولت  به این منطقه کمتر توسعه یافته از استان است. سال گذشته تعداد 2 باب کتابخانه شهری غلامان و روستایی کلاته ابریشم  به یمن سفر پربرکت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به بهره برداری رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: امید داریم در یک ماه آینده و در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار کتابخانه های عمومی شهرهای درق  گرمه و حصار بجنورد و روستاهای تازه قلعه رازو جرگلان، چهاربید جاجرم ،  بیدک و قلعه جق بجنورد نیز به بهره برداری برسد. ضمن آنکه کتابخانه های رباط شیروان، بزنج اسفراین، ارکان و گریوان بجنورد نیز مراحل نهایی خود را می گذرانند که در شش ماهه دوم سال به بهره برداری می رسند.

گفتنی است؛  کتابخانه های روستایی قره مصلی و  شهری پیش قلعه شهرستان مانه و سملقان به همت دهیار  روستا و شهردار و شورای اسلامی شهر با توجه به تخریب و فرسوده بودن ساختمان قدیم این کتابخانه ها در مکان جدید تکمیل و آماده بهره برداری می باشند.بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 89