صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود1398/8/19 يكشنبه همزمان باروزهای آغازین هفته کتاب 98؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد برگزارشد کتابخانه عمومی 420متری شهری فرهنگ حصار گرمخان و کتابخانه عمومی 120متری روستایی بیدک و قلعه جق در هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  خراسان شمالی،  پیرو بازدید از کتابخانه عمومی گلستان شهر و در دومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر بجنورد که در محل مسجد امام رضا(ع)گلستان شهر برگزارشد، ،مقرر گردید  کتابخانه شهری 420متری فرهنگ حصار گرمخان و 120متری روستایی بیدک و چناران شهر در هفته ی کتاب و کتابخوانی افتتاح و به بهره برداری برسد.

علی محمد جهانی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این جلسه گفت:با اتمام مراحل عمرانی و همچنین انتخاب کتابداران روستایی بیدک و قلعه جق که الان مشغول طی دوره ی آموزشی می باشند این کتابخانه ها در هفته ی کتاب و کتابخوانی افتتاح و جهت استفاده عمومی مردم به بهره برداری می رسند.

جهانی گفت: با افتتاح و به بهره برداری رسیدن پروژه های کتابخانه ای در حوزه ی شهرستان بجنورد و رشد قابل ملاحظه ای در شاخص های کتابخانه ای شهرستان و استان شاهد خواهیم بود.

جهانی بیان داشت:امسال نیز در هفته ی کتاب و کتابخوانی 3نفر برگزیده ی کشوری از کتابخانه های عمومی استان انتخاب شده اند که از آنها در برنامه ی ویژه ای که از طرف نهاد کتابخانه های عمومی در شهر یزد برگزار می گردد تقدیر بعمل خواهد آمد.

شیردل فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد گفت:از بودجه ی ملی مبلغ 2میلیارد ریال برای کتابخانه عمومی گلستان شهر و از بودجه ی استانی نیز مبلغ یک میلیارد ریال برای کتابخانه عمومی فرهنگ حصار گرمخان و از محل اعتبار سفر ریاست محترم جمهوری به استان مبلغ 3میلیارد ریال برای اتمام و به بهره بردرای رسیدن کتابخانه های عمومی روستایی ارکان و گریوان بودجه اختصاص یافت.

شیردل بیان داشت:برای پیشبرد فعالیتهای فرهنگی باید تلاش و جدیت بیشتری داشته باشیم تا کارها منظم و به موقع انجام پذیرد.همچنین پی گیریهای لازم در خصوص برگزاری منظم جلسات انجمن و حضور به موقع و شخصا اعضاء انجمن در جلسه از طرف دبیرخانه انجمن انجام پذیرد.

شیردل بیان داشت:با توجه به جانمایی خوب کتابخانه عمومی گلستان شهر که در مجاورت مسجد امام رضا(ع) و مدارس و همچنین در مرکز گلستان شهر قرار دارد همنشینی دو بال مسجد و کتاب می تواند در رشد و ارتقاء این مکانها کمک شایانی داشته باشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 63