صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود1398/8/19 يكشنبه همزمان باروزهای آغازین هفته کتاب 98؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد برگزارشد کتابخانه عمومی 420متری شهری فرهنگ حصار گرمخان و کتابخانه عمومی 120متری روستایی بیدک و قلعه جق در هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  خراسان شمالی،  پیرو بازدید از کتابخانه عمومی گلستان شهر و در دومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر بجنورد که در محل مسجد امام رضا(ع)گلستان شهر برگزارشد، ،مقرر گردید  کتابخانه شهری 420متری فرهنگ حصار گرمخان و 120متری روستایی بیدک و چناران شهر در هفته ی کتاب و کتابخوانی افتتاح و به بهره برداری برسد.

علی محمد جهانی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این جلسه گفت:با اتمام مراحل عمرانی و همچنین انتخاب کتابداران روستایی بیدک و قلعه جق که الان مشغول طی دوره ی آموزشی می باشند این کتابخانه ها در هفته ی کتاب و کتابخوانی افتتاح و جهت استفاده عمومی مردم به بهره برداری می رسند.

جهانی گفت: با افتتاح و به بهره برداری رسیدن پروژه های کتابخانه ای در حوزه ی شهرستان بجنورد و رشد قابل ملاحظه ای در شاخص های کتابخانه ای شهرستان و استان شاهد خواهیم بود.

جهانی بیان داشت:امسال نیز در هفته ی کتاب و کتابخوانی 3نفر برگزیده ی کشوری از کتابخانه های عمومی استان انتخاب شده اند که از آنها در برنامه ی ویژه ای که از طرف نهاد کتابخانه های عمومی در شهر یزد برگزار می گردد تقدیر بعمل خواهد آمد.

شیردل فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد گفت:از بودجه ی ملی مبلغ 2میلیارد ریال برای کتابخانه عمومی گلستان شهر و از بودجه ی استانی نیز مبلغ یک میلیارد ریال برای کتابخانه عمومی فرهنگ حصار گرمخان و از محل اعتبار سفر ریاست محترم جمهوری به استان مبلغ 3میلیارد ریال برای اتمام و به بهره بردرای رسیدن کتابخانه های عمومی روستایی ارکان و گریوان بودجه اختصاص یافت.

شیردل بیان داشت:برای پیشبرد فعالیتهای فرهنگی باید تلاش و جدیت بیشتری داشته باشیم تا کارها منظم و به موقع انجام پذیرد.همچنین پی گیریهای لازم در خصوص برگزاری منظم جلسات انجمن و حضور به موقع و شخصا اعضاء انجمن در جلسه از طرف دبیرخانه انجمن انجام پذیرد.

شیردل بیان داشت:با توجه به جانمایی خوب کتابخانه عمومی گلستان شهر که در مجاورت مسجد امام رضا(ع) و مدارس و همچنین در مرکز گلستان شهر قرار دارد همنشینی دو بال مسجد و کتاب می تواند در رشد و ارتقاء این مکانها کمک شایانی داشته باشد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]